You are here: Home » WordPress » Vyšla aktualizace WordPress 3.9.1

Vyšla aktualizace WordPress 3.9.1

WordPress 3.9 označený jako „Smith“ byl jednou z nejstahovanějších aktualizací. Za pouhé tři týdny od vypuštění dosáhl na metu 9 milionů stažení. Soustředil se na vylepšení některých věcí, jako je například nový TinyMCE editor, který umožňuje nově například změnu velikosti obrázků anebo drag and drop funkci. Osobně se mi líbí i nová funkce na procházení šablon. Bohužel tyto změny přinesly i několik problémů, které jsme si rozebrali v článku Problém s aktualizací WordPress 3.9.

Aktualizace WordPress 3.9.1 by měla proběhnout automaticky (před nějakými 22 hodinami). Většina z vás už určitě obdržela emailem informaci, že byla dokončena a nebyl k tomu nutný žádný další zásah. Nesetkal jsem se s žádným problémem ani u náročnějších instalací. Pokud se vám z nějakého důvodu nespustila, tak proveďte manuální update.

Přeštěte si   Web české WordPress komunity vyhlašuje soutěž o nové logo

Co se opravovalo ve WordPress 3.9.1

Ve verzi 3.9 zlobily widgety. Při procházení šablon se „ztrácely“. Naštěstí se jen deaktivovaly (byly přesunuty mezi Neaktivní widgety/Unused Widgets), takže nebylo nutné je znovu nakonfigurovat, ovšem působilo to komplikace.

Další chyby byly víceméně estetické a nijak neohrožovaly pohodlnou práci s WordPress. Komentáře k nim najdete na stránkách separatista.net.

Celkem bylo opraveno 34 chyb.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *