You are here: Home » Služby » Spamcop

Spamcop

Spamcop je služba na hlášení spamu. Na rozdíl od UOOU, kterým posíláte stížnosti a oni s nimi něco manuálně dělají (co přesně není moc známo, ale většinou po půl roce jste kontaktování ať doplníte nějaké informace), Spamcop automaticky zpracuje hlavičku zprávy a vytáhne z ní informaci o odesilateli a všech, kteří jsou více méně zodpovědní za odeslání zprávy. Následně vytvoří seznam adres kam rozešlete upozornění. Zároveň můžete přidat ke každé zprávě i nějakou informaci, která pomůže administrátorům v rozhodování co dál.

Zdali to funguje anebo ne těžko říct. Údajně je možné často opakující se hříšníky dostat na blacklist, respektive jejich mailservery a to už provozovatelé hostingů nějakým způsobem řeší. Musí řešit. IP adresy z kterých nechodí pošta jsou na odesílání pošty jaksi k ničemu. Takže zbavení se spamu může vést takovouto oklikou.

Přeštěte si   Jak na komentářový spam ve WordPress

Možná je to spíše zbožným přáním, aby Spamcop fungoval a trestal ty rozesílače spamu, který každý den zaplňuje schránky. Na druhou stranu však z rozparsovaných a analyzovaných hlaviček zpráv je možné získat celkem zajímavé informace. Zvláště u českých spamerů, kteří to nedělají profesionálně můžete zatlačit přímo na webhostingy, popřípadě poškádlit jejich marketingové oddělené přes sociální sítě. Žádný extra efekt to většinou nemá, ale když k tomu přidá více lidí, kdo ví.

Registrace na Spamcop je zdarma. Pokud chcete můžete celý projekt podpořit 15 dolary, za což budete odměněni přeskočením několikavteřinové pauzy při parsování a analyzování hlaviček emailů.

Reportovat lze spam jeho přeposíláním na speciální adresu anebo přes formulář. U většiny emailových klientů stačí dát CTRL+U. Následně dáte CTRL+C a CTRL+V do formuláře a je hotovo. Stačí odeslat, znovu potvrdit kam všude zprávu nahlásit. Zanedlouho už administrátoři dostanou upozornění. Dostane se tak přímo do rukou lidí, kteří jsou za provoz mailserverů, serverů či datacenter odpovědní.

Přeštěte si   Jak na komentářový spam

Otázkou je zdali to budou řešit anebo se na to vykašlou. To už je ale na nich samotných. Většina lidí z IT odvětví ale spam nemá v oblibě tak snad to pořeší 🙂

Spamcop ale pomůže i s nebezpečným obsahem. Například u některých emailů zjistil jaký se v nich vlastně nachází nebezpečí. Odhalí virus anebo využití některé ze zranitelností. Na studium je to rozhodně zajímavé.

Ještě jsem si tedy všiml jedné věci. V případě, že e-mail obsahuje zkracovač URL, třeba t.co, tak Spamcop vám dá možnost poslat upozornění u dané službě. S trochou snahy tak můžete někomu třeba zachránit i počítač před zavirování, protože zkrácená URL bude zrušena.

Prostě přidávání zavirovaných e-mailů anebo spamů do Spamcopu je takový dobrý IT skutek a každý by měl za den alespoň jeden udělat 🙂

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *