You are here: Home » WordPress » Chybí horní lišta (admin bar)

Chybí horní lišta (admin bar)

Pokud jste přihlášení do WordPress v administraci a na stránkách webu se vám v horní části objevuje administrační lišta. Pomocí ní se dostanete do často používaných částí administrace anebo k pluginům, které sem umístily své odkazy. Ačkoliv není pro chod WordPress životně důležitá občas si na ní zvykne. V tomto článku si řekneme, co se má dělat když zničehonic zmizne.

Než začnete panikařit

Než se začneme hrabat v zdrojovém kódu, je lepší se ujistit, že chyba není jen menší nedorozumění.

Především se ujistěte, že jste přihlášení k administraci. Pokud jí chcete používat tak je to podmínka. Nepřihlášení návštěvníci jí nevidí.

Dále je dobré zkontrolovat zdali jí vůbec máte spuštěnou. Defaultně je zapnutá hned po instalaci, ale někdo jí třeba mohl nevědomky vypnout všem. Znovu si jí zapnete v nastavení Uživatelé – Profil – zaškrtněte Zobrazovat navigační lištu při prohlížení webu

Další problém může dělat cachovací plugin (Quick Cache, W3 Total Cache, WP Super cache apod.). Ačkoliv většina cachovacích rozšíření obsah pro přihlášené lidi anebo administrátora neukládá, je dobré si to vyzkoušet. Může se totiž stát, že si něco uložil prohlížeč. Můžete zkusit obsah stránky kompletně znovu načíst anebo zkusit vypnout plugin na cache.

Přeštěte si   Co je největší slabinou WordPress

Jinak metoda všechno po vypínat a nahodit základní šablonu není na škodu. Někdy to prostě zabere ani nevíte jak 🙂

Jak zapnout horní lištu

Aktivace administrační lišty je ve funkci wp_footer(). Nejčastějším problémem tedy je, že WordPress tuto funkci z nějakého důvodu nevolá. To způsobují většinou špatně fungující pluginy anebo šablony. Konkrétně šablona neobsahuje funkci wp_footer(). Ten se nachází převážně v souboru footer.php.

Než se pustíte do opravování je nutné si vše pečlivě zazálohovat. Nejdůležitější jsou soubory se šablonou v které budete měnit kód.

Připojte se přes FTP k instalaci WordPress a zkuste najít v adresáři wp-content/theme/ podadresář s názvem šablony. V něm pak soubor footer.php. Zkontrolujte zdali se v něm nachází funkce wp_footer();. Pokud tam je problém může být někde jinde.

Přeštěte si   WordPress - Nepodařilo se navázat spojení s databází

Další řešení

Nejčastěji se pak postupuje pomocí debugování a hledání chyb. V souboru wp-config.php si nastavte (‚WP_DEBUG‘, true); a projdět kód zdali se v něm nenachází nějaké chyby, které znemožňují fungování wp_footer().

Ještě mě napadá, že by mohlo dojít k situaci, kdy je administrační lišta vypnutá schválně. Projděte soubor functions.php v adresáři vaší šablony jestli se tam nenachází show_admin_bar(false);.

Teoreticky by také mohl být problém v kaskádových stylech (CSS). Tam by se dalo zobrazování také vypnout. Zkuste se podívat do zdrojového kódu stránky, zdali se tam lišta náhodou nenachází a pouze jí parametry CSS náhodou nezobrazují mimo viditelnou stránku.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *