You are here: Home » WordPress » Adoptujte si WordPress plugin v akci Adopt-me

Adoptujte si WordPress plugin v akci Adopt-me

V repozitáří WordPress.org je přes 35,5 tisíc pluginů, bez kterých by nikdy WordPress nedosáhl takového úspěchu. Podle neoficiálních měření v současnosti na něm jede 23% všech webů.

Jenomže spousta z těchto pluginů už je dlouhou dobu neaktualizovaných, přitom se často jedná o velice úspěšné rozšíření, pro které není vhodná náhrada. I přes hrozbu nekompatibility je tak stále používá velké množství lidí.

Nikdo to samozřejmě autorům nezazlívá. Vývoj a údržba pluginů není nic jednoduchého. Stojí to spoustu času a úsilí. Přeci jen WordPress je tu s námi už jedenáct let, za to dobu se toho v lidském životě změní hodně. Navíc jste pro plugin i zákaznickou podporou, když se objeví nějaký problém.

Přeštěte si   Zúčastněte se každoročního průzkumu WordPress

Komunita WordPress tak rozjela novou velkou neoficiální akci s názvem Adopt-Me. Pluginy, které už nechtějí jejich tvůrci dále vyvíjet a udržovat jsou tak označeny štítkem Adopt-Me. Kdo má zájem pak kontaktuje původního autora s žádostí, že by rád ve vývoji pokračoval. Původní autor ví, že v jeho díle někdo bude pokračovat, nový autor se stane součástí historie no a uživatelé, ti jsou spokojeni, že se o rozšíření někdo stará.

Pomocí štítku Adopt-me můžete dohledat pluginy, pro které jejich vývojáři hledají nový domov.

Pomocí štítku Adopt-me můžete dohledat pluginy, pro které jejich vývojáři hledají nový domov.

Rozhodně je to dobrý nápad jak vzkřísit některé úspěšné pluginy, které leží ladem často roky. Navíc existuje spousta vývojářů, kteří by se mohli chopit příležitosti a předvést se co umí. Ono to má něco do sebe podílet se na vývoji pluginu, který má stoky tisíc stažení a několikaletou historii.

Přeštěte si   Automatické aktualizace je třeba hlídat

Zároveň pokud jste vývojářem a nemáte sílu anebo čas dále pokračovat ve vývoji pluginu, neváhejte a označte jej štítkem Adopt-Me. Zároveň se doporučuje dát krátké info i do krátkého a dlouhého popisu. Třeba se najde někdo, kdo ve vaší práci bude dál pokračovat.

Celá tato akce má také za účel snížit počet neaktualizovaných pluginů v repozitáři, což by určitě pomohlo i WordPressu jako redakčnímu systému. Prozatím se však jedná o „neoficiální“ aktivitu komunity. V případě, že by se však setkala s větším úspěchem, mohlo by to vést k oficiální podpoře. Základem je ale tento nápad šířit dále mezi lidmi, zvláště vývojáři.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *