You are here: Home » WordPress » Dvě nejhorší katastrofy, které mohou postihnout váš WordPress

Dvě nejhorší katastrofy, které mohou postihnout váš WordPress

Přemýšleli jste někdy, co nejhoršího se může stát vaší instalaci WordPress? Většina uživatelů to neřeší, ti zodpovědnější si udělají zálohu. V dnešním článku si probereme dvě nejhorší situace, které se mohou vyskytnout a jejich řešení.

Bílá stránka smrti

Takzvaná bílá stránka smrti (The White Screen of Death), je nepříjemná situace s kterou se dříve či později pravděpodobně setkáte. V podstatě při generování stránky došlo k nějaké chybě ve skriptu a tato chyba se nevypsala. Místo toho vidíte jen prázdnou stránku bez jakýchkoliv informací. Nejčastěji je způsobena ručním zásahem do šablony anebo pluginu v editoru. Pokud jste něco měnili a nemáte zkušenosti s programováním je ideální obnova ze zálohy.

Základem opravy je zjistit, co je špatně a to zjistíme zapnutím zobrazování chyb. Do wp-config.php, který se nachází v hlavním adresáři přidejte řádek:

define('WP_DEBUG', true);

Dále je třeba vypnout cachovací plugin, protože ten může bránit v zobrazování některých chyb.

Přeštěte si   WordPress automatické zálohování

To co uvidíte vás pak může nemile překvapit. Začnou se totiž zobrazovat chyby (Errors), varování (Warnings) a také poznámky (Notices).

Nutno je hlavně řešit chyby. Člověk se zkušenostmi v programování dokáže řešit většinu syntaktických chyb. Většinou je ale účelem zjistit, který plugin dělá problém. Někdy se může stát že koliduje s jiným anebo šablonou. Jedná se o výjimečné situace, ale jsou možné.

Tento druh problému se převážně řeší krátkodobě sáhnutím po záloze. Dlouhodobě je ideální kontaktovat vývojáře. Pomoc se dá sehnat i na diskuzních fórech.

Vypnutý webhosting

Umíte si představit, že by vám poskytovatel hostingu zablokoval účet? Pokud neprovozujete žádnou nelegální činnost, tak s touto variantou určitě nepočítáte. Přitom se to běžně stává a stojí za tím podceňování bezpečnostních hrozeb.

Přeštěte si   Co znamená child theme

Stačí neaktualizovat anebo používat dlouhodobě neudržované pluginy a rázem se vám do instalace dostane škodlivý skript, který se postará, aby se z vašeho WordPress stala společensky nebezpečná hrozba. Začne rozesílat spam, provádět DDoS útoky a pokoušet se nebohým návštěvníkům procpat nějaký ten malware. Poskytovatel vašeho hostingu začne dostávat upozornění od různých automatických služeb a aby neohrozil další zákazníky, tak vám váš zákaznický účet zablokuje, než se o to postaráte.

Samozřejmě se to neděje takto naráz. Jakmile se váš WordPress promění ve spamera, většinou se odstaví funkce mail(), přes kterou se nevyžádaná pošta rozesílá. Následně vás kontaktují ať s tím něco uděláte. Většinou emailem, ale u menších provozovatelů je běžný i telefonát. Správný hoster vám také přeposílá všechna upozornění. Pokud však nebudete na výzvy k nápravě problému reagovat, tak vám v rámci podmínek web nakonec vypnou.

Přeštěte si   WordPress 3.9.2 - bezpečnostní aktualizace

Vždy reagujte a snažte se o co možná nejvyšší součinnost. Utéct jinam anebo dělat mrtvého brouka problém neřeší. Zákaznická podpora vám někdy může poradit jindy alespoň odkázat na nějaký nástroj. Případně zkuste některé z diskuzních fór.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *