You are here: Home » WordPress » Problém s obrázky u WordPress

Problém s obrázky u WordPress

WordPress má opravdu skvěle zvládnutou práci s obrázky. Za celou dobu, co jej budete používat se zřejmě nesetkáte s žádnou chybou. Pokud jste na nějakou nenarazili při anebo po instalaci, vše už by mělo fungovat. Tedy pokud se budete držet pouze standardních obrázků. Většina problémů se objevuje po používání pluginů anebo když je obrázek v něčem nestandardní.

Pokud se s nějakou chybou setkáte zřejmě to bude:

Nahrávání se nezdařilo, zkuste to prosím později.

Než se pustíme do hledání chyb ujistěte se, že název nahrávaného souboru obsahuje jen čísla, písmena a pomlčku (popřípadě ještě podtržítko, ale to se nedoporučuji používat). Jakékoliv jiné znaky mohou způsobit problém i v dnešní době.

Soubor také může být poškozený. Zkuste nahrát místo něj jiný. Jestli to projde, otevřete si jej v nějakém grafickém editoru (GIMP anebo i kreslení od Windows 7 se dá v nejhorším použít) a znovu jej uložte do jiného souboru. Příponu ponechte.

Přeštěte si   WordPress - Nepodařilo se navázat spojení s databází

Jestliže nahráváte standardně velký soubor (maximálně v jednotkách megabajtů), zkuste restartovat prohlížeč. Nesmí se jen dostat do stavu, kdy bude deaktivovaný, je nutné jej opravdu vypnout a zapnout.

Pokud to nezabralo zkuste nahrát obrázek přes záložku v menu média.

Stále nefunguje? Nastal čas vypnout pluginy, zvláště ty, které nějak pracují s obrázky. To platí i o cachovacím pluginu. Pro jistotu můžete zkusit i přepnout na základní šablonu. Některé placené šablony mohou suplovat funkci pluginů ačkoliv vývojáři WordPress toto nedoporučují.

Teď už bychom měli mít vyčerpané možnosti uživatele. Další už jsou náročnější a vyžadují alespoň základní znalosti práce se serverem.

Používali jste nějaký bezpečnostní plugin? Některé totiž umí v rámci zvýšení bezpečnosti upravit práva souborů. Teoreticky by to mohl udělat i provozovatel vašeho webhostingu nějak neúmyslně. Ovšem to je spíše nepravděpodobné. Přihlaste se k webhostingu přes FTP a změňte práva k adresáři wp-content/uploads/ na 755. Tato metoda se používá také u chyby: Nelze vytvořit adresář (Unable to create directory).

Přeštěte si   WordPres 4.8

Nestandardní soubory

Za nestandardní soubor můžete považovat vše nad 8 MB. Tyto soubory nahrávejte přes FTP.

Při zpracovávání velkých souborů může dojít pluginům paměť serveru. Moderní webhostingy mívají tyto limity velmi vysoké, ovšem pokud se rozhodnete zpracovávat fotky v desítkách megapixelů snadno na ně můžete narazit.

Velmi rozměrné obrázky mohou být také problémem. Na jednom diskuzním fóru jsem našel zmínku, že v případě problému s nahráváním velkých souborů se doporučuje v nastavení multimédii dát pro velké obrázky 4400 x 4400 pixelů. Zdali to funguje nevím. Můžete zkusit.

Další možnosti

Existují i další chyby. Poškozený obrázek už jsme zmínili na začátku. V některých případech může obsahovat soubor s obrázek dodatečné informace, které nedokáže zpracovat plugin. Obecně by formát PNG měl být bezpečný.

Přeštěte si   První pomoc při Syntax WordPress Error

Pokud trpíte na pomalé připojení, tak 30 vteřin by mohla být teoreticky doba, po kterou s vámi bude server komunikovat. Překročení tohoto časového limitu tedy může znamenat výše zmíněnou chybu. Na freehostingu může být tato doba zkrácena například na 10 vteřin.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *