You are here: Home » Nezařazené » Tlačítka pro sociální sítě bez javascriptu

Tlačítka pro sociální sítě bez javascriptu

Tlačítka sociálních sítí dokáží celkem znatelně zpomalit načítání stránky. Internetový prohlížeč na ně totiž v některých případech dokonce může při vykreslování stránky čekat. Zvláště pokud je na serveru dané sociální sítě nějaký problém. Řešení je přitom poměrně snadné. Stačí se vyhnout používání javascript.

Samotné tlačítka pro sdílení stačí nahradit obrázkem a aktivním odkazem.

Kód pro sdílení na Facebook

<a href="http://www.facebook.com/sharer.php?u=http://www.domena.tld" target="_blank">
 <img src="http://www.domena.tld/obrazky/facebook.png" alt="Sdíle na Facebook" />
 </a>

Kód pro sdílení na Twitter

<a href="http://twitter.com/share?url=http://www.domena.tld&text=předpřipravenýtext&hashtags=vlastnihashtag" target="_blank">
 <img src="http://www.domena.tld/obrazky/twitter.png" alt="Sdílet na Twitter" />
 </a>

Twitter umožňuje přidat vlastní text pomocí proměnné text a hashtag proměnnou hashtag.

Kód pro sdílení na Google plus

<a href="https://plus.google.com/share?url=http://www.domena.tld" target="_blank">
 <img src="http://www.domena.tld/obrazky/google.png" alt="Sdílet na Google plus" />
 </a>

Výhody

Největší výhodou je samozřejmě rychlost. Jediné co si prohlížeč musí stáhnout je obrázek pro tlačítko sociální sítě. To ale máte u sebe na serveru. Takže si jej můžete optimalizovat. Navíc více tlačítek lze mít v jednom obrázku a pomocí CSS vždy zobrazit to, které potřebujete (CSS sprite). Tato metoda je velice účinná zvláště pokud váš web používá velké množství malých ikonek.

Přeštěte si   Oficiální Twitter plugin, vyplatí se?

Další výhodou je, že sociálním sítím nepředáváte žádné informace. Jakékoliv oficiální tlačítko znamená sledování vašich návštěvníků prostřednictvím vašeho webu.

Na sociální síti může dojít k nějakým úpravám. Tlačítka mohou přestat fungovat, hlásit chyby, nereagovat anebo cokoliv podobného. Například, když tlačítko Like přeložil Facebook na Libí se, u některých rozšíření do redakčních systému nedošlo k zvětšení tlačítka a tlačítko bylo „zdeformované“. Design, velikost a co je na tlačítku napsané je jen na vás. Že přestane fungovat odkaz je málo pravděpodobné.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *