You are here: Home » WordPress » Velké změn v instalaci pluginů ve WordPress 4.2

Velké změn v instalaci pluginů ve WordPress 4.2

V následující verzi WordPress 4.2 dojde k velkým změnám v instalaci a aktualizace pluginů (pracovní název je Shiny Updates). Tou největší, která rozpoutala hodně diskuzí je automatické spuštění pluginu po jeho instalaci. Části komunity se tato novinka nelíbí. I tak ale bylo 25. března definitivně rozhodnuto, že do další verze WordPress bude implementována.

V další verzi WordPress dále dojde k úpravě UI pro práci s pluginy. Instalace bude probíhat kliknutím na tlačítko Instalovat v seznamu pluginů. Na tlačítku se objeví Instaluji s animovanými červenými šipkami. Jakmile bude vše dokončeno uvidíte zelenou fajku a je hotovo. Aktualizace pluginů bude také zjednodušena. V jejich seznamu bude stačit kliknout na aktualizovat a vše se provede přes Ajax. Respektive po kliknutí se roztočí dvě červené šipky u řádkem s doporučenou aktualizací a po jejím skončení uvidíte zelenou fajfku s nápisem aktualizováno. Z uživatelského hlediska je všechno velice jednoduché a přívětivé. Žádné proklikávání se přes nově načtenou stránku.

Přeštěte si   Proč nepoužívat více jak jeden bezpečnostní plugin pro WordPress

A proč se vývojáři staví negativně k automatické aktivaci pluginů? Mezi nejzajímavější důvody určitě patří nutnost refreshovat administraci, pokud plugin přidal do menu novou položku, což dělá ostatně většina pluginů. Vynechání mezikroku je tak spíše kontraproduktivní, protože může zvláště začínající uživatelé zmást. Představte si jak prochází položky menu a hledají, co tam ještě není. To zrovna dobrý dojem nezanechá.

S tím souvisí i další problém. Pluginy, které vyžadují nastavení vám většinou do horní části administrace umístí informační okno, že je nutné je nakonfigurovat. Opět bude nutné nejdříve stránku obnovit.

Existují také pluginy, které aktivovat hned nechcete. Zvláště ty jednoduché, které něco provedou jen když jsou aktivní. Například spustí režim údržby.

Přeštěte si   Shiny Updates ve WordPress 4.6?

V každém případě zmizí varování, že si máte před instalací nových věcí do WordPress vše zálohovat, což je trochu na škodu.

Prozatím platí, že v nové verzi WordPress 4.2 Shiny updates budou, v dalších však může dojít k úpravám. Například, že se budou muset povolit či zakázat v nastavení.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *