You are here: Home » WordPress » Limit 100 stránek na WordPress

Limit 100 stránek na WordPress

Na zajímavý problém s počet stránek (page) upozornit na svém blogu Brian Jackson. Pokud údajně budete mít na svém WordPress více jak 100 stránek, dojde k výraznému zpomalení administrace. Původní WordPress byl určen pro blogování, proto se také nepočítalo, že by mohl mít více jak 100 stránek. Při překročení tohoto počtu se začnou objevovat problémy s pamětí.

Problém je v hierarchii stránek. V administraci se při použití stránek musí nahrát kompletní strom hierarchie každé z nich, aby se zjistilo jak jsou navzájem propojené, což je značně náročné na systémové prostředky. O příspěvcích to ale neplatí. Jinými slovy počet stránek na WordPress má vliv na jeho výkon. I když ne pro návštěvníky.

Přeštěte si   Proč se základní šablona WordPress mění každým rokem

A jaké je řešení pokud potřebujete větší množství stránek? Začít používat custom post. Ty se používají na vytváření vlastního druhu příspěvků. Například si můžete takto nadefinovat recenze, kupóny anebo produkty a ovlivnit jejich chování/zobrazování v rámci WordPress. Vylepšit je například o hodnocení. Některé šablony už přichází s vlastním druhem custom post.

Právě custom post můžete nahradit klasické stránky. Budou jako stránky vypadat i se tak chovat, ale bez omezení.

Pokud už máte velké množství stránek a WordPress už začíná být pomalý můžete zkusit použít nějaký plugin, který převede stránky na jiný druh. Například Post Type Switcher.

Osobně jsem se s tímto problémem zatím nesetkal. Takto velký počet stránek se mi nepodařilo zatím nikde dosáhnout. V každém případě není důvod článku nevěřit. Na oficiálních stránkách přímo v kodexu u funkce register_post_type je toto upozornění:

Přeštěte si   Nebojte se vyčistit WordPress od všeho nepotřebného

Be careful, when choosing it for your custom post type – if you are planning to have many entries (say – over 100), you will run into memory issue. With this parameter set to true WordPress will fetch all entries of that particular post type, together with all meta data, on each administration page load for your post type.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

1 Comment

  1. Aha, tak proto mám tak pomalý web:) Ke stovce se ještě neblížím, ale i tak mám stránek požehnaně… Díky za užitečné informace 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *