You are here: Home » WordPress » Za používání slova WordPress v názvu domény 100.000 USD!

Za používání slova WordPress v názvu domény 100.000 USD!

WordPress Foundation je charitativní organizace, která zaštiťuje projekt WordPress a pomáhá komunitě s jeho vývojem a propagací. Zároveň jej i chrání, před komerčním zneužitím. Například, aby se někdo nezaštiťoval značkou WordPress anebo WordCamp. Pro používání těchto obchodních značek platí jasná pravidla. Pokud WodPress Foundation narazí na porušení těchto podmínek, vyzve vás k nápravě. Doposud se nestalo, že by někdo v zneužívání obchodní značky pokračoval.

Provozovatel Edward Jeffrey Yablon a společnost PC-VIP, Inc. vlastní TheWordPressHelpers.com a několika dalších projektů s klíčovým slovem WordPress v názvu, byl několikrát vyzván, aby přestal. Dopouští se totiž takzvaného cybersquattingu, což je termín označující zabrání domény s obchodní značkou někoho cizího. Nemusí se přitom jednat o doslovné znění. Často jsou takto zabírány i překlepové domény, které sbírají nepozorné návštěvníky. Starosti s tím mají prakticky všechny velké značky a vždy to vede k UDRP (arbitráži) anebo soudu. Na takzvaném „parazitování na značce“ vydělávají cybersqutteři slušné peníze.

Přeštěte si   Jak předejít problémům s instalací WordPress

WordPress Foundation se rozhodla bránit svou značku proti zneužití. I přes opakované výzvy však Edward Jeffrey Yablon a společnost PC-VIP, Inc. Nepřestali. 12. března se údajně dokonce pokusili o pozastavení značky WordPress.

Zřejmě i proto se ve WordPress Foundation rozhodli tvrdě jednat. Požadují, aby protistrana přestala používat obchodní značky, předali všechny peníze, které takto vydělali, převedli domény na WordPress Foundation a zaplatili až 100 tisíc USD za doménu plus všechny další náklady.

Ačkoliv používání slova WordPress je zakázáno, můžete místo něj zvolit WP. To výslovně WordPress Foundation povoluje. Co se týká používání slova v názvu obecně. Je zakázáno mít název společnosti WordPress poradenství s.r.o., ale může být IT poradenství s.r.o., společnost která poskytuje pomoc s WordPress. Často tak dochází k problémům, když se nějaký eshop jmenuje třeba WordPress šablony, což je špatně. Platí tedy obecné pravidlo vyhnout se názvu, který by vás mohl spojovat s WordPress Foundation.

Přeštěte si   Proč se základní šablona WordPress mění každým rokem

Celkem zajímavý je i zákaz používat název WordPress například v reklamách AdWords/Sklik. U nás to minimálně hostingové společnosti ignorují.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *