You are here: Home » Hosting » Jak otestovat web před nasměrováním domény

Jak otestovat web před nasměrováním domény

Asi každý z nás zažil případ, kdy po přesunu obsahu na nový webhosting všechno nefungovalo jak by mělo. Ačkoliv jste doslova do písmene zkopírovali všechen obsah, upravili konfiguraci najednou něco zlobí. Může to být pevná cesta k adresáři na webhostingu, odlišná verze anebo konfigurace PHP, popřípadě se o problém postará .htaccess. Nebylo by super si vše odzkoušet než na nový hosting nasměřujete doménu?

Popravdě existuje způsob jak pouze vy uvidíte po zadání domény do prohlížeče obsah na novém hostingu. Všem ostatním pojede web jako doposud.

Stačí když je vše připraveno na hostingu, tedy server si vede záznam o doméně a kde se k ní nachází obsah (v kterém adresáři na serveru). Stačilo by jen změnit DNS záznam u domény, což je poslední fáze. Ovšem ty stále směřují na starý hosting. To co potřebujeme je, aby jen na našem počítači směřovala doména na nový hosting. Toho docílíme pomocí souboru hosts.

Přeštěte si   Nové verze WordPress jsou pomalejší na starším PHP

Hosts je soubor sdělující TCP/IP protokolu, kterou IP adresu má přiřadit ke které doméně. Ve Windows jej nalezneme většinou v adresáři:

Windows\System32\Drivers\etc

Na Linuxu a iOS pak v

/etc/hosts

Samotný soubor obsahuje IP adresu a kam má směřovat. Pozor oddělují se tabulátorem. Za # můžete napsat nějakou poznámku.

192.168.2.1 domena.cz #nějaká naše poznámka

Stačí vám tedy zjistit IP adresu hostingu. Tu většinou najdete v DNS záznamech, které máte zadat k doméně.

Po změně obsahu je nutné vyprázdnit obsah DNS cache počítače a prohlížeče. Prohlížeč stačí restartovat a DNS cache vyprázdníte příkazem, který zadáte do příkazového řádku:

ipconfig /flushdns

Pak po zadání domény už vše uvidíte z nového hostingu. Je dobré po dobu testování umístit do pracovní verze šablony webu nějaký znak, podle kterého budete vědět že nepracujete s ostrou verzí. Například do patičky dáte „pracovní verze“.

Přeštěte si   Seznam stavových kódů HTTP

Tato metoda je velice jednoduchá a ušetří vám spoustu starostí. Jakmile uvidíte, že je vše v pořádku smažete záznam ze souboru hosts a nasměřujete doménu na nový hosting.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *