You are here: Home » WordPress » Revize

Revize

Revize jsou bezvadná pomůcka ve WordPress. Jejich úkolem je průběžně ukládat stav příspěvku. Na rozdíl od běžného automatického ukládání (každých 60 vteřin), s každou revizí vznikne jakýsi automatický obraz, ke kterému se kdykoliv můžete vrátit. Což se hodí zvláště v okamžiku, když se po několika hodinách psaní a hlavně přepisování, rozhodnete že první verze vlastně nebyla vůbec tak špatná.

Samozřejmě každá revize zabírá místo v databázi jako samostatný příspěvek. Ukládají se tedy do wp_posts (post_status je inherit a post_type je revision) pod názvem (post_name)

{ID příspěvku}-revision(-#).

Po delší době a hlavně tisíce revizích se může začít teoreticky objevovat zpomalení. Osobně jsem se s tím však nesetkal. Dobrý cache plugin, by navíc toto pro běžné návštěvníky měl vyřešit. V některých diskuzích se ovšem čištění revizí uvádí jako pomůcka pro zrychlení WordPress.

Přeštěte si   Na co myslet při výběru WordPress šablony

Pro vytvoření revize je třeba uložit koncept, aktualizovat příspěvek anebo publikovat příspěvek.

Chování revizí se dá ovlivnit pomocí vložení nastavení (definování konstanty) do wp_config.php.

define( 'WP_POST_REVISIONS', n );

Kde n je číslo počtu revizí, které se mohou maximálně vytvořit k jednomu příspěvku. Může však být i true anebo false. True anebo jeho ekvivalent -1 říká WordPress, že má je každému příspěvku ukládat neomezené množství revizí. False anebo jeho ekvivalent 0, říká WordPress že se revize nemají ukládat vůbec. Pokud se toto nastavení nenachází ve wp_config.php předpokládá se hodnota true. Do hodnoty n se nezapočítává autosave.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *