You are here: Home » WordPress » WordPress 4.3

WordPress 4.3

WordPress 4.3 s označením Billie je venku. Na jeho čtyř měsíčním vývoji se podílelo celkem 247 lidí. Nejedná se o bezpečnostní aktualizaci, ale plnohodnotný update, který přináší nové funkce a možnosti. Jak je to u WordPress zvykem je zpětně kompatibilní s předchozími verzemi.

Vylepšení vizuálního editoru

Wysiwyg editor je důležitou součástí WordPress. Bez něj by se zřejmě nestal tento redakční systém tak populárním. Každá změna v něm je tedy velice ostře sledována. V 4.3 byly přidány formátovací značky, které zautomatizují některé úkony. Pokud se je naučíte v podstatě nebudete potřebovat na počítači tlačítka.

Například pokud začnete na novém řádku hvězdičkou anebo pomlčkou, promění se po zmáčknutí enter na seznam. Dvoukřížky (#) se zase počítají jako nadpis (header). Dva za sebou jsou H2, tři H3 a tak dále.

Přeštěte si   Kdo je Wapuu?

Menu bylo přidáno do přizpůsobení vzhledu

Pokud používáte na vašich stránkách k navigaci menu, tak nebuďte překvapení, že jej nově najdete ve vzhledpřizpůsobení. Zároveň však zůstalo i tradičně ve vzhledmenu. Tedy nic se v podstatě nemění. Je však možné, že by do budoucna mohlo zmizet a ponechána bude jen verze v přizpůsobení.

Podpora favicon

Konečně! Ve WordPress si můžete nahrát svou vlastní favicon bez nutnosti stahování pluginu. Favicon je malý obrázek, který se zobrazí vedle adresního řádku a také v záložkách. Váš web tak může vyniknout nad konkurencí.

Zároveň poslouží i jako ikonka pro aplikace na tabletech a mobilních zařízeních. To jsem ovšem zatím netestoval.

Přeštěte si   WordPress 4.6 je venku

Další menší změny

S WordPress 4.3 toho ale přichází více. Jedná se ale spíše o menší změny, které jen tak nepostřehnete.

  • Generátor hesel pořádně přitvrdil. Nová hesla jsou opravdu silná.
  • Na stránkách (page) jsou standardně vypnuté komentáře. Pokud chcete, aby návštěvníci mohli komentovat je nutné komentář u stránky zapnout.
  • Vývojáři vylepšili UI pro mobilní zařízení. Přehled příspěvků tak bude přehlednější.
  • WordPress nepřesně ukazoval počet napsaných slov v příspěvku. Jednak se občas „zasekl“ a také započítával některé znaky, které nejsou slovem z pohledu jazyka.
  • Zrušení podpory konstruktorů PHP4 ve WordPress 4.3 otevřelo cestu PHP7. Podle všech zpráv samotný WordPress 4.3 na PHP7 funguje. Což se ale nedá říct o všech pluginech a šablonách. Na PHP7 je však ještě čas.
Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *