You are here: Home » WordPress » WordPress komunita a pravidelné srazy

WordPress komunita a pravidelné srazy

WordPress je nejrozšířenějším redakčním systémem na světě, což také znamená, že kolem něj existuje velice početná komunita nejen vývojářů, ale také fanoušků. Česko není výjimkou i u nás najdete spoustu super lidí, kteří se pravidelně schází a vyměňují si své zkušenosti. Často jsou takovéto setkání ideálním místem na navázání nových kontaktů a získání pracovních příležitostí.

WordPress komunita online

Centrem české komunity je web naswp.cz. Najdete zde informace o všech plánovaných akcích a reportáže z těch, které proběhly, včetně odkazů na videa a prezentací. Dalším webem, kde se WordPress komunita schází je separatista.net. Právě lidé kolem tohoto webu stojí za českým překladem WordPress. Součástí webu je i největší diskuzní fórum o WordPress. Schází se zde velké množství zkušených vývojářů, kteří vám pomohou s většinou problémů.

Přeštěte si   Co potřebujete vědět o WordPress 4.2

Mimo webů se WordPress komunita vyskytuje i na Facebook. Existují celkem dvě skupiny WordPress Meetup ČR, což je skupina založená lidmi, kteří stojí za naswp.cz a WordPress CZ/SK – diskuze. Obě fungují nezávisle na sobě, ovšem většina členů je shodných. První ze skupin je více zaměřená na komunitu a srazy, druhá čistě na WordPress.

WordPress komunita offline

Existují celkem tři druhy srazů. Většinou se odlišují velikostí a frekvencí pořádání.

Meetup – jedná se o menší setkání komunity, které se koná pravidelně většinou na stejném místě v rámci jednoho města. Návštěvnost bývá v nižších desítkách lidí a probírají se hlavně aktuální témata. Může mít formálnější charakter, ale také to je třeba pronajatý salónek v restaurací s projektorem 🙂

Přeštěte si   Nebojte se vyčistit WordPress od všeho nepotřebného

Konference – oficiální konference má většinou pevný řád. Jedná se o jednodenní akci, kde přednáší známá jména nejen z oboru WordPress. Často zde mají přednášky i lidé ze SEO, copywrittingu, správy serverů anebo hostingové firmy, které tyto akce často sponzorují. Na konference je většinou nutné se přihlásit prostřednictvím webu naswp.cz.

WordCamp – je největší akce v republice, které se účastní i lidé ze zahraničí. Často jsou na ní pozvaní i vývojáři WordPress anebo firem, které stojí za nejznámějšími pluginy. Celkem v Česku proběhly dvě akce WordCamp – 2014 a 2015. Přednášky jsou většinou v angličtině a potkáte zde nejznámější lidi, kteří se kolem WordPress pohybují.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *