You are here: Home » WordPress » Proč se základní šablona WordPress mění každým rokem

Proč se základní šablona WordPress mění každým rokem

Každý rok přibude do WordPress nová základní šablona přímo od vývojářů. Musí fungovat za všech okolností, protože když se něco pokazí, jednou ze základních rad, kterou obdržíte je vypnout všechny pluginy a přepnout na základní šablonu. Proč se však mění každým rokem?

V roce 2005 přibyla do nové verze WordPress 1.5 šablona Kubrick, kterou navrhl Michael Heilemann. Původně byla určená pro starší verzi 1.2. Tento post si udržela dlouhých 5 let. Jen pro zajímavost, Kubrick byla předělána v roce 2006 na K2, což byl v podstatě jeden z prvních šablonových framework na WordPress.

Uběhlo dlouhých pět let, než byla šablona Kubrick nahrazena Twenty Ten. Komunita totiž nebyla jednotná v tom jak vlastně přistoupit k základním šablonám. Každý totiž očekával od základní šablony něco jiného. Teprve v roce 2010 se sjednotila pravidla.

Přeštěte si   Vyšla aktualizace WordPress 3.9.1

Základní šablona musí prezentovat novinky, které byly v posledním roce do WordPress přidány. Zároveň musí být co možná nejjednodušší. Začátečníci se na ní musí snadno orientovat a vytvářet si podle ní vlastní odvozené verze. Přitom je třeba, aby jí mohl používat kdokoliv na planetě. V každém jazyce ať už píše zleva doprava, zprava doleva anebo ve sloupcích musí být použitelná. To jsou neuvěřitelné nároky, pokud si uvědomíte, že zároveň musí být snadná na pochopení i pro začínající programátory a kódery. Její kód musí být bezchybný a přehledný, aby si nováčci už od začátku pěstovali dobré návyky.

Jako další požadavek je její univerzální využití. Musí reprezentovat WordPress jako blog, magazín anebo firemní stránky.

Přeštěte si   Ransomware který cíli na WordPress

A jak je to vlastně se jménem? Co znamená třeba twenty sixteen? Jednoduše je to letopočet. Twenty sixteen znamená 2016. Název reprezentuje rok, kdy šablona končí a nahradí jí její následovnice. Toto pojmenování symbolizuje jak jde WordPress dopředu a že žádná šablona tu není navždy. Není se však třeba obávat, že by předchozím verzím skončila podpora. Ty se aktualizují podle potřeby, popřípadě většinou s každou větší verzí. Jen u twenty ten je třeba brát v potaz, že není bez speciálního pluginu responsivní.

O tom co by měla obsahovat budoucí základní šablona diskutuje WordPress Core tým.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *