You are here: Home » WordPress » Disqus vs standardní komentáře

Disqus vs standardní komentáře

Disqus Comment systém je WordPress plugin, který nahradí komentáře pod články kompletně vlastním řešením. Ačkoliv uživatelé postřehnou jen menší změnu, ve skutečnosti se přesune vše mimo váš webhosting.

Zrychlení? Ano i ne

Pokud se vám zvedla návštěvnost a uživatelé píší jeden komentář za druhým, určitě se to odrazí na rychlosti. WordPress si všechna data ukládá do databáze MySQL. Jakmile jdou komentáře do desítek či stovek tisíc může práce s nimi začít databázi zatěžovat, zvláště pokud nemáte ohlídané spamovací roboty, pingback a trackback. Tím trpí samozřejmě backend WordPress. V takovémto počtu už je cachování nezbytnou záležitostí. Představte si, že máte widget s posledními komentáři v pravém sloupci a při každém obnovení stránky se WordPress ujišťuje, že se nic nezměnilo. Zbavením se komentářů určitě ušetříte výkon serveru.

Přeštěte si   WordPress v roce 2016

Na druhou stranu Disqus tahá spousty věcí ze serverů služby, tj. Třetí strany. To se odrazí na frontend. Samozřejmě záleží na rychlosti internetového připojení návštěvníka a jeho prohlížeči. Výsledné zpomalení může být i ve stovkách milisekund. Nejhorší variantou přitom je, že servery Disqus budou mít problém a spolu s pluginem nebude správně fungovat ani váš WordPress.

Obsah už není váš

I přes velké množství spamu a komentářů, které vloží jejich autor aby získal zpětný odkaz, se stále najdou lidé, jejichž komentáře mají často větší hodnotu než článek samotný. Dokonce vydají za článek samotný. Někteří blogeři tyto komentáře prostě vezmou a dají jako samostatný článek, protože za to prostě stojí. Ostatně proč ne? Pokud někdo vloží komentář pod váš článek můžete s ním v rámci slušnosti udělat, co uznáte za vhodné. U Disqus to však neplatí.

Přeštěte si   Kompletní Rest API ve WordPress 4.5 nebude

Disqus je služba třetí strany. Komentáře se ukládají k nim na servery. Pokud se jednoho dne rozhodnou, že zavírají krám, tak o vše můžete přijít. Také při používání Disqus musíte souhlasit s určitými pravidly.

Šmírování a ochrana soukromí

Pokud si stáhnete rozšíření do prohlížeče Ghostery, které brání online šmírování, zjistíte že Disqus nefunguje. Jedná se totiž o službu třetí strany s nějakými pravidly. Ačkoliv dnes na běžné stránce najdete 5 – 10 různých věcí, které patří třetím stranám, co se vás snaží označkovat či analyzovat, stále existují lidé, kteří mají rádi své soukromí. Ti využívají různé nástroje na blokování prakticky všeho co komunikuje s dalšími servery (doménami). Disqus není výjimkou. Místo něj pak uvidí jen malou ikonku zablokované služby.

Přeštěte si   Konstanty ve wp-config.php

Závěr

Je pravda, že Disqus nabízí mnoho možností moderování, ověření totožnosti a také ochranu před spamem. Na druhou stranu toto vše dokáže s vhodným pluginem i váš WordPress.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *