You are here: Home » WordPress » WordCamp Praha 2016

WordCamp Praha 2016

Už se nám to blíží. Největší událost pro české wordpresáky roku. WordCamp Praha 2016!

Co a kde

Praha bude už po třetí hosting oficiální WordCamp, který se bude konat 20.02.2016 v prostorách Vysoké školy ekonomické (náměstí Winstona Churchilla 4, Praha 3) – mapa.

Ačkoliv je celá akce prezentována jako jednodenní, tak v neděli bude takzvaný Contributors day, věnovaný českému překladu WordPress a pořádání lokálních WordPress srazů. Poslední dobou se mimo velkých konferencí rozšiřuji i komornější miniakce WordPress pivo 🙂

Na co se můžeme těšit

V současné době ještě není program dokončen, ale na WordCamp Praha 2016 vystoupí známá jména WordPress komunity jako Tomáš Kocifaj, Vláďa Smitka (bezpečnostní expert, který zmapoval všechny instalace WordPress v Česku), Borek Bernard (tvůrce VersionPress), David Biňovec (pracuje pro Automattic, společnost která stojí za wordpress.com), Vladislav Musílek (nejznámější český expert na WooCommerce) a mnoho dalších.

Přeštěte si   5 WordPress pluginů, které musíte urychleně aktualizovat

Přednášky pojedou zároveň ve dvou sálech. V jednom pro vývojáře a v druhém pro běžné uživatele, takže si každý najde takovou, na kterou se bude zrovna cítit. Určitě se můžeme těšit na horké téma současnosti Rest API (dokonce hned 2x!), momentálně v komunitě celkem kontroverzní JavaScript,  stále omílanou (ale ne dost) bezpečnost a pořádně odborné přednášky o ReactJS a WP_Query.

Kompletní program bude zveřejněn zde.

Další organizační informace

Vstupné na WordCamp Praha je v předprodeji 399 Kč, plné vstupné pak 499 Kč. Předprodej bude zahájen ve středu 13. ledna. Celkové množství volných vstupenek jsem nenašel, ale vzhledem k rostoucímu zájmu o tento druh akcí, doporučuji moc nezahálet. Přeci jen WordCamp Praha je oficiální akce, kterou musela schválit nadace WordPress foundation. Nic lepšího se v Česku konat tento rok nebude 🙂

Přeštěte si   Měření návštěvnosti SlimStat vs Google Analytics

Samozřejmě po ukončení sobotních přednášek je plánována i afterpárty. Po zkušenosti z ostatních akcí, vím že to je ideální místo pro získání kontaktů. Ať už sháníte nové zakázky, chcete rozjet startup anebo hledáte mentora, který vás zasvětí do tajů WordPress není lepší místo.

 

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *