You are here: Home » WordPress » Kompletní Rest API ve WordPress 4.5 nebude

Kompletní Rest API ve WordPress 4.5 nebude

Několik posledních dnů se diskutuje o poměrně zásadním rozhodnutí nedat do WordPress 4.5 kompletní Rest API. Původně se s ním přitom počítalo, protože část už byla implementována do WordPress 4.4. Důvodem je, že doposud nejsou připravená všechna endpoint (URL na kterou se posílá požadavek obsahující skript pro vyřízení požadavku).

Co je Rest API

Jedná se o plugin pomocí kterého je možné pracovat s WordPress na dálku. Můžete mu poslat autorizovaný požadavek, aby něco provedl anebo vrátil nějakou odpověď. Například pokud spravujete větší množství magazínů postavených na WordPress, tak z jedné aplikace na mobilu uvidíte kolik je připravených článků pro publikování, který redaktor na čem pracuje a třeba přehled všech komentářů ze všech instalací za 24 hodin. Samozřejmě díky Rest API na ně můžete rovnou i odpovídat. Je jedno na čem vaše komunikační aplikace pojede (Android, Windows, iOS). Pokud bychom chtěli zacházet do extrémů, tak díky Rest API mohou vaše chytrá zařízení psát vlastní blog, tím že budou aktuální události odesílat na instalaci WordPress, kde je Rest API.

Přeštěte si   Wordpress nastavení práv

Velký krok pro WordPress

Prozatím je Rest API samostatný plugin, který se vyvíjí přes dva roky, ovšem vývojáři WordPress se rozhodli zařadit jej přímo do jádra. Samotná implementace začala už ve verzi 4.4. Dokončení pak bylo naplánováno právě ve 4.5.

Proč Rest API ve WordPress 4.5 nebude

Začátkem února se vyjádřil Matt Mullenweg ke stavu Rest API. Nebyl úplně spokojen se stavem vývoje. Nemyslel si, že je ještě připraven k úplnému spojení s jádrem WordPress. Poukázal na nedokončené endpoint (v podstatě soubory obsahující funkce, které se volají). O týden později vystoupil Adam Silverstein z týmu Rest API, který potvrdil, že čtyři důležité endopoint prozatím nejsou připraveny na spojení s jádrem WordPress.

Přeštěte si   Konference: Jak vytvořit stránky na WordPressu pro začátečníky v Praze 12.08.2017

Budoucnost Rest API ve WordPress?

Samozřejmě se ozvaly hlasy kritiků Rest API. Spousta vývojářů se ptala už od začátku zdali je opravdu pro WordPress Rest API v základu nutné. Jestli nestačí jen jako samostatný plugin. Teď se diskuze rozjíždí nanovo.

Věřím, že se Rest API do dalších verzí WordPress dostane. V dnešní době mobilních zařízení, se bude určitě hodit.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *