You are here: Home » WordPress » WPSpeeder otestoval přes 2500 šablon na rychlost

WPSpeeder otestoval přes 2500 šablon na rychlost

Projekt WPSpeedster je mezi WordPress komunitou známý už delší dobu. Jedná se o databázi všech šablon z WordPress.org, které byly otestovány na rychlost. Pro hodnocení se používá PageSpeed Tools od Google.

Jak WPSpeeder funguje

WPSpeeder testuje šablonu vždy na nové instalaci WordPress. Zapíše si do statistik název šablony, verzi šablony, autora, poslední aktualizaci, hodnocení, počet stažení a přiřazené štítky. Dále provede test na množství grafiky, HTML kódu, CSS, JavaScriptu a další. Následuje test na PageSpeed a to jak na titulní stránku, tak i příspěvek.

Každý test probíhá vždy na nové instalaci WordPress, nemůže tedy dojít k tomu, že by jedna šablona ovlivnila předchozí.

Co se týká samotné databáze WPSpeedster, tak můžete šablony dohledat podle jména, autora anebo štítků. Snadno tak zjistíte, která je nejrychlejší v určité kategorii.

Přeštěte si   7. WordPress konference v Hluboké nad Vltavou

Jakou váhu přiřadit hodnocení dle rychlosti?

Na rychlosti webu záleží a hodně. V dnešní době jsou uživatelé zvyklí, že se vše načte hned a bez zbytečného čekání. Pokud uživatel neuvidí obsah do pár vteřin, tak s největší pravděpodobností odejde pryč a už jej neuvidíte. Ačkoliv je kritická hodnota TTFB (time to first byte), tedy doba než server vygeneruje stránku a pošle ji prohlížeči, největší brzdou jsou různé elementy na stránce. Stačí pár velkých obrázků, desítky vkládaných skriptů či CSS a ani rychlý server vás nezachrání. Bohužel WordPress šablony dneska podobných elementů obsahují opravdu spousty a než se u poskytovatelů hostingů uchytí HTTP2, tak to bude problém. Samozřejmě ani nová verze HTTP vše nevyřeší.

Přeštěte si   5 WordPress pluginů, které musíte urychleně aktualizovat

Pokud tedy plánujete nový web na WordPress a přemýšlíte nad šablonou zkuste zvážit ty nejlepší z WPSpeedester. Tedy takové, které sám Google prostřednictvím svého nástroje hodnotí jako nejlepší. Ocení to zvláště uživatelé s mobilním zařízením.

Na závěr ještě pár upozornění. Některé výsledky testů jsou starší, ohlídejte si tedy zdali je testována aktuální verze šablony. Existují šablony, které jsou hezké jen s určitými widgety. Tyto widgety většinou jsou součástí šablony, ale WPSpeedster je nemusel mít nasazení. Výsledná rychlost tak může být jiná.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *