You are here: Home » WordPress » WordPress avatar

WordPress avatar

Když se přihlásíte do administrace WordPress, tak v pravého horním rohu vidíte své jméno a základní avatar. Stejný je i v komentářích a některé šablony jej používají i pod příspěvky jako součást profilu autora. Chtěli byste jej změnit?

WordPress avatar se nazývají gravatar, což je zkratka pro Globally Recognized Avatar. V podstatě je to služba, která vám umožní používat stejný avatar pro celý svět. A jak to dokáže? Po registraci na gravatar.com, si k vaší emailové můžete přiřadit či spíše nahrát vlastní obrázek. Na jakýchkoliv stránkách, kde použijete svou emailovou adresu a ta bude napojena na gravatar, se pak tento obrázek bude zobrazovat.

Váš WordPress avatar může být veliký až 2048×2048 pixelů, minimálně však 80×80 pixelů. V případě, že použijete menší, tak bude uměle zvětšen, což není moc vhodné, protože bude vypadat rozmazaně. Služba gravatar vám umožní přiřadit mu i hodnocení podle MPAA (Motion Picture Association of America), tedy jestli je vhodný pro děti, mladistvé anebo jen dospělé. Takovýchto obrázků můžete mít více.

Přeštěte si   Wordpress nastavení práv

Jak už bylo zmíněno avatar se váže k emailové adrese, která musí být po registraci ověřena. Dorazí vám email, který je třeba potvrdit. Pozor občas skončí ve složce Spam anebo Hromadné. Pokud jej nedohledáte dá se poslat znovu.

Projekt Gravatar vytvořil Tom Preston-Werner začátkem roku 2007 a stal se velice oblíbeným, požívali jej hned po spuštění desítky tisíc lidí. Původně měl i placenou verzi, která umožňovala provozvoat na jednom účtu neomezeně emailů. V říjnu téhož roku jej koupil Automattic. Pro službu to bylo velice důležité, protože Automattic měl dostatečné zázemí pro její provoz. Výrazně se zlepšila odezva. Automattic také zrušil placenou verzi a všem, kteří jí používali vrátil peníze. Koncem roku 2015 zobrazil Gravatar 8,6 miliardy obrázků za den.

Přeštěte si   V sobotu 25.6.2016 se v HUB Praha naučíte jak tvořit stránky ve WordPress

Rozhodně doporučuji si účet u gravatar založit a získat tak svůj WordPress avatar. Budete lépe rozeznatelní v diskuzích na jakémkoliv WordPress blogu, protože váš komentář zvýrazní. Vystoupíte tak z anonymity a přes odkaz ve jméně získáte i více návštěvníků.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *