You are here: Home » WordPress » Zaseknutá aktualizace WordPress

Zaseknutá aktualizace WordPress

Zaseknutá aktualizace WordPress rozhodně není nic příjemného. V lepším případě jen zůstane WordPress ve stavu údržby (takzvaném maintenance) v horším je nutné provést některé složitější úkony. Tento týden jsem však musel křísit WordPress už dvakrát, protože jsem se rozhodl využít aktualizace přes Přehled pluginů.

Běžně aktualizuji pluginy přes Aktualizace WordPress (/wp-admin/update-core.php).  V horní liště administrace se objeví symbol aktualizace a proklikem se dostanete právě do Aktualizace WordPress.

aktualizace-wp-horni-lista

S touto formou aktualizací jsou problémy vzácně. Většinou jen pokud se něco stane přímo na serveru. Například je přetížení, spadne spojení anebo vyprší časový limit.

Tento týden jsem však prováděl několikrát aktualizaci přes Přehled pluginů. Pokud pro plugin není aktualizace, tak se zobrazí se světle červeným pozadím a je u něj možnost spustit automatickou aktualizaci. Po kliknutí se změní ikonka dvou šipek ze statické červené na animovanou zelenou, která symbolizuje probíhající aktualizaci.

Přeštěte si   Jak vylepšit základní šablony WordPress jednoduše

automaticka-aktualizace-1

Problém je, že se mi tento týden už 2x takováto aktualizace zasekla. Problém byl u dvou různých hostingů a různých pluginů. Netuším v čem mohla být chyba. Ale radši už příště budu aktualizovat přes Auktualizace WordPress.

Zaseknutá aktualizace

Jenomže takto zaseknutá aktualizace způsobila, že celý WordPress přešel do stavu údržby. Místo obsahu je jen nápis:

Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu.“

Tato zpráva se zobrazuje pouze, pokud se nachází v adresáři s instalací soubor .maintenance. Ten zde vytvoří, aby mohla celá aktualizace proběhnout v klidu. Po její ukončení je smazán. Bohužel zaseknutá aktualizace to nestihl. Je tedy třeba připojit se k serveru (webhostingu) přes FTP/SSH a tento soubor smazat ručně.

Pokud jste provedli instalaci WordPress přes nějaký instalátor na jedno kliknutí a bežně s FTP/SSH nepracujete zkuste se podívat jestli váš poskytovatel webhostingu nemá k dispozici net2ftp anebo WebFTP. V podstatě se jedná o online prohlížeč souborů na webhostingu. Po přihlášení najděte do adresáře s instalací a smažte soubor .maintenance. Buď jej uvidíte rovnou anebo se nejdříve musíte proklikat přes adresáře www a názevdomeny.

Jestli k dispozici nějaký webový FTP prohlížeč nemáte, tak záleží jak moc si věříte. Bude třeba si totiž stáhnout Total Commander pro FTP anebo WinSCP pro SSH. Jestli máte na výběr tak volte Total Commander a FTP. Nemusíte se bát oba jsou zdarma.

Přeštěte si   S čím se za týden musí vypořádat WordFence

K připojení k FTP budete potřebovat adresu serveru, uživatelské jméno a heslo. Tyto údaje se většinou nachází v emailu, který jste dostali při vytvoření webhostingového účtu. Popřípadě můžete zkusit znalostní bázi vašeho poskytovatele webhostingu a heslo si změnit přes administraci webhostingu.

Pokud všechny tyto údaje máte.

  • Spusťte Total Commander.
  • Klikněte na SíťProtokol FTPNové připojení.
  • Odškrtněte Anonymní připojení (nesmí být zaškrtnuté).
aktualizace-wp-total-commander

Pozor nesmí být zaškrtnuté Anonymní připojení.

  • Napište adresu FTP serveru a klikněte na OK.
  • Pokud je správně přijde odpověď ze serveru, který vás vyzve k zadání přihlašovacího jména (login).
  • Následně ještě hesla (password).
  • Proběhne další komunikace a připojíte se na server přes protokol FTP.
Přeštěte si   WordPress komunitu rozhořčilo velmi rychlé schválení šablony od GoDaddy

Teď před sebou máte zřejmě několik adresářů, popřípadě jste přímo v adresáři s instalací. Musíte se proklikat až do adresáře kde bude podadresáře wp-admin, wp-content a wp-includes. Tam také najdete soubor .maintenance. Smažte jej. WordPress by měl normálně fungovat. V administraci pak uvidíte jen informaci o neúspěšné aktualizaci, případně ani tu ne.

Pokud je na vás FTP moc

Jestli se v tomto všem ztrácíte, tak napište na zákaznickou podporu a poproste je ať z adresáře, kde máte nainstalovaný WordPress prostě smažou soubor .maintenance. Pro ně to bude otázkou minutky.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *