You are here: Home » WordPress » Kdo a jak rozhoduje, který hosting bude na WordPress.org jako doporučený

Kdo a jak rozhoduje, který hosting bude na WordPress.org jako doporučený

Pokud sháníte hosting pro WordPress, přímo na stránkách najdete doporučení na Bluehost a vždy jednu či dvě další společnosti, které se v průběhu let mění. Nedávno došlo k předělání stránky. Nově se na ní nachází Bluehost, DreamHost, Flywheel a SiteGround v tomto pořadí.

Zatímco společnosti se na stránce s doporučením pravidelně střídají, tak jedna je tam pořád a to Bluehost. Ve starší verzi byl Bluehost barevně zvýrazněn. Momentálně je uveden jako první. To dráždilo a vlastně stále dráždí některé členy komunity. Najdou se tací, kteří poukazují na fakt, že Bluehost má podíl v Automattic, což je společnost, kterou založil Matt Mullenweg, jeden z klíčových vývojářů WordPress a vede jí..

Právě on rozhoduje o tom kdo na stránce bude. Bere to jako svou osobní zodpovědnost a tvrdí, že ani za 100M USD za den by tam nikoho neumístil. Společnosti byly vybrány na základě průzkumu, ze kterého vzešly čtyři, které doporučuje pro hostování WordPress. Neexistují žádná oficiální kritéria pro splnění, prostě se tak rozhodl na základě odpovědí jednotlivých společností a vlastního výzkumu.

Přeštěte si   V sobotu 25.6.2016 se v HUB Praha naučíte jak tvořit stránky ve WordPress

Být mezi doporučenými hostingy na WordPress.org má obrovskou hodnotu. Nejedná se jen o skvělou reklamu, která získává každý den daným společnostem nové zákazníky, ale je to i velké plus pro značku. Mohou to využít pro další propagaci, používat jako argument při komunikaci s nespokojenými zákazníky a také jako konkurenční výhodu. Momentálně si pro hostingovou společnost neumím představit lepší referenci.

Diskutovat o tom, který webhosting je pro WordPress nejlepší podle mě nemá cenu. WordPress je univerzální a pokud se o něj dobře postaráte, tak pojede všude. Problémy s výkonem jsou většinou na straně uživatele, který neumí správně nastavit cachování, optimalizovat anebo dohledat co je úzké hrdlo. Vždyť WordPress rozchodíte i na každém druhém freehostingu a ty jsou často osekané na minimum.

Přeštěte si   Jak vypnout WordPress

Co to ve výsledku znamená? Většina z nás pro běžný WordPress spíše bude u webhostingu preferovat pohodlnou administraci anebo dobrou zkušenost se zákaznickou podporou. Při dobré optimalizaci na problém s výkonem většina z nás nikdy nenarazí ani na takzvaných low costech.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *