You are here: Home » WordPress » Shiny Updates ve WordPress 4.6?

Shiny Updates ve WordPress 4.6?

Vývojový tým pluginu Shiny Updates navrhl zakomponovat jejich plugin přímo do WordPress 4.6. Podle jejich názoru je současné přidávání, mazání, aktualizace pluginů a šablon velice „deprimující“ záležitostí. S jejich pluginem je vše daleko jednodušší a veselejší.

The Bleak screen of Sadness™, tak nazývají současnou obrazovku, kde probíhají aktualizace a instalace nových pluginů a šablon. Na námi dobře známé šedé stránce sledujete probíhající instalace/aktualizace. Pak se musíte z ní vrátit zpět, což prý není user friendly. Údajně to vše neodráží pokrok, který WordPress udělal, jeho jednoduchost a uživatelskou přívětivost.

Shiny Updates naproti tomu přináší interaktivní prvky, které nepotřebují žádnou přestupnou stránku. Prostě kliknete na tlačítko objeví se rotující zelené šipky, které symbolizují probíhající akci a je hotovo. V podstatě takto funguje aktualizace od WordPress 4.2 pokud kliknete u pluginu na odkaz aktualizovat.

Přeštěte si   WPSpeeder otestoval přes 2500 šablon na rychlost

S pluginem Shiny Updates takto fungují všechny aktualizace a instalace. Momentálně má přes 8 tisíc stažení a je aktivní na zhruba tisícovce instalací WordPress. Podle tvůrců není nutné nijak zvlášť zasahovat do jádra WordPress, protože vše potřebné už zde je od verze 4.2.

Samozřejmě jedná se jen o kosmetické změny, které většina z pokročilých uživatelů nepotřebuje, protože jsme si na současný stav zvykli. Na druhou stranu s WordPress každý den začínají další lidé, tak proč jim to neulehčit. Shiny Updates nevypadá špatně a celkově spíše WordPress posune dál v uživatelské přívětivosti.

No uvidíme jestli se myšlenka ujme a Shiny Updates se stane součástí WordPress 4.6. Proti bych asi nebyl na druhou stranu asi bych někde zachoval i verzi, která nebude vyžadovat k chodu Ajax či JavaScript obecně. Přeci jen jedná se o aktualizace a ty je v nouzi třeba provést na jakémkoliv zařízení.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *