Většina z nás využívá WordPress k psaní textových příspěvků. Prostě napíšeme nějaké naše úvahy, návody, články, recenze, uděláme s někým rozhovor atd. Existuje však daleko více možností jak se podělit s ostatními a WordPress vám s tím vším může pomoct.
Audioblogging – audioblog(g)er nahrává čistě mluvené slovo a umísťuje jej na audioblog. Tato forma je oblíbená zvláště u motivačních nahrávek, návodů pro fyzický trénink a rozhovorů. Počítá se s tím, že si nahrávku stáhnete a pustíte offline. Můžete je tak poslouchat třeba na cestách.
Vlogging – jedná se o zkratku pro video blogging. Vlog(g)er nemá blog ale vlog. Jedná se o to samé, ale místo textu využívá videa. Velice oblíbené jsou vlogy s různými návody a postupy. Jejich popularita roste zvláště u témat domácích prací, kutilství a vaření.
Moblogging – moblog(g)er píše na moblog výhradně z mobilního telefonu. Jednotlivé příspěvky jsou krát ké a obsahují často multimédia. Moblogy se často vrací ke kořenům blogování, kdy se jednalo o osobní zápisky. Moblogeři se často vyskytují na různých konferencích či významných událostech a průběžně píší co se děje. Forma moblogingu je například i psaní na Twitter.
Photoblogging – tento druh blogování je o fotkách. Někdy jedna hezká fotka vydá za tisíc slov. Jsou ústředním tématem a bloger či photoblo(g)ger se na ně zaměřuje. Nemusí se však jednat jen o fotky, ale u jiné formy umění.
Podcasting – neboli přímé přenosy. Bloger či spíše podcaster se specializuje na přinášení zpráv z terénu. Vlastně se jedná o takového televizního reportéra. Už hotové přenosy jsou pak ukládány pro ty, kteří nejsou zrovna online. Případně se může jednat o soukromé rádio.
Autocasting – jedná se o automatickou formu podcastingu. Například rádio, předčítání statistických dat apod.