You are here: Home » WordPress » WordPress 4.6 bude umět odhalit nefunkční odkaz

WordPress 4.6 bude umět odhalit nefunkční odkaz

Celkem zajímavá novinka se chystá pro editor v nové verzi WordPress 4.6. Ten bude přímo při psaní testovat zdali je vložený odkaz funkční. Pokud ne, tak jej označí a okamžitě budete vědět, že něco není v pořádku. Pomůže zvláště s překlepy.

Za touto zajímavou novinkou stojí Andrew Ozz a Ella Van Dorpe. Právě Ella založila před třemi měsíci ticket a začala tak práce na „spellcheck for URLs“. Návrh byl jednoduchý, označit nefunkční odkazy v reálném čase, aby je uživatel mohl opravit.

A jak kontrola bude probíhat? WordPress po vložení odkazu pošle žádost o hlavičku na odkazovaný server. Pokud vrátí chybu 4XX, tak odkaz označí jako špatný.

Mezi chyby 4XX patří nejčastěji 404 (stránka nenalezena), dále v malé míře i 410 (stránka zrušena) a 403 (přístup zamítnut). Ve všech případech se jedná hlavně o důsledky překlepů anebo špatně vložených odkazů.

Přeštěte si   Problém s přihlášením - přesměrování

Možná by stálo za to ještě funkci rozšířit na 5XX (chyby na cílovém serveru) a 3XX (přesměrování). Chyby 5XX bývají většinou dočasné, ale je dobré o nich vědět, může se třeba jednat o problém v .htaccess a ten může napravit jen majitel webu. Přesměrování zase může poukazovat na to, že odkazujete na špatnou či nepreferovanou verzi stránky (například obsah byl přesunut na HTTPS z HTTP). Správný odkaz by měl být plně funkční a přesný. Přesměrování totiž bere systémové prostředky. Sice zanedbatelné ale proč zatěžovat server více než je třeba. Také při případné revizi stránky po delší době je dobré vědět jestli náhodou původní odkazovaný obsah není přesměrován někam kam by neměl.

Přeštěte si   Potřebuji pro WordPress SEO pluginy?

WordPress 4.6 vypadá celkem zajímavě. Spellcheck for URLs a Shiny Updates rozhodně zlepší uživatelský dojem a práci s WordPress.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *