You are here: Home » WordPress » Nahlédnutí pod kapotu WordPress 4.7

Nahlédnutí pod kapotu WordPress 4.7

Před pár dny byla představena beta verze nového WordPress 4.7. Pokud vše půjde podle plánu, tak bychom se jej mohli dočkat už 6. prosince 2016. A na co se můžeme těšit?

Twenty Seventeen

Ano, už v následující verzi WordPress se dočkáme úplně nové základní šablony Twenty Seventeen. Tentokrát bude zaměřena na firemní prezentace. V porovnání s ostatními to bude opravdu velký krok kupředu. Přinese například videa do záhlaví anebo animace, které jsou poslední dobou velice oblíbené. Charakteristický pro ní bude asymetrický grid design (stránka je rozdělena do čtverců/obdélníků). Podobně jako její předchůdkyně má ukázat jak WordPress pokročil. Samozřejmostí je naprostá univerzálnost jak pro různá zařízení, prohlížeče tak i jazyky.

Přeštěte si   HTTPS a váš WordPress

Úprava vzhledu stránky v reálném čase

Představte si, že cokoliv na stránce můžete přesunout, pozměnit anebo nahradit v reálném čase. Všechny změny provádíte přímo na stránce a prakticky nejste omezení ničím jiným, než vaší představivostí. Nepotřebujete přitom žádné znalosti HTML anebo CSS. Pokročilejší uživatelé samozřejmě budou moct CSS upravovat.

Právě s tímto má přijít nový WordPress 4.7 a nová generace šablon. Prozatím tedy vše bude fungovat jen pro novou šablonu Twenty Seventeen, ale brzy se určitě přidají i další tvůrci šablon.

Více jazyků v administraci

Pokud budete mít nainstalováno více jazykových balíčků, od verze WordPress 4.7 si bude moct každý uživatel zvolit jednu z nich.

Náhledy PDF

Celkem užitečnou novinku bude generátor náhledů PDF souborů. Díky ní budete moct lépe jednotlivé soubory od sebe rozeznat.

Přeštěte si   Novinky ve WordPress 4.4

REST API

Integrace REST API do WordPress pokračuje. Momentálně je vše ve stádiu testování (beta 1). Pokud vše půjde podle plánu, možná se jej dočkáme už ve verzi 4.7, což by posunulo WordPress zase o krok dál.

Více informací a další novinky najdete na https://wordpress.org/news/2016/10/wordpress-4-7-beta-1/

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *