You are here: Home » WordPress » Oblíbená šablona Zerif Lite byl vyřazena z repozitáře WordPress

Oblíbená šablona Zerif Lite byl vyřazena z repozitáře WordPress

300 tisíc uživatelů šablony Zerif Lite zůstalo bez aktualizací, protože šablona kterou používají byla vyřazena z repozitáře na WordPress.org. Theme Review Team, který má na starosti kontrolování šablon a dodržování pravidel jí po několikanásobném upozornění autorů vyřadil.

Pravidla k šablonám v repozitáří na WordPress. org jsou poměrně přísná. Na druhou stranu zajišťují funkčnost a plnou kompatibilitu pro uživatele, kteří se rozhodli šablonu stáhnout a použít. Šablona také musí dodržovat určité standardy, aby se s ní dalo dobře pracovat. Kompletní znění pravidel najdete na zde.

Theme Review Team měl k šabloně Zerif Lite desítky výtek a opakovaně autory žádal ať sjednají nápravu. Po 15 měsících jim dokonce dali dvoutýdenní ultimátům. Problém byl například s defaultním logem, předpřipraveným obsahem, obrázkem na pozadí, nevhodnou hierarchií souborů atd. Ovšem největší boj byl o funkcionality, které šablona nabízela a neměla by. Například kontaktní formulář anebo výpis pracovníků s fotkami. To jsou funkce, které patří pluginům a neměly by se nacházet v samotné šabloně.

Přeštěte si   Klávesové zkratky, které ulehčí psaní příspěvku ve WordPress

Autoři Zerif Lite připomínky chápali, ale tvrdili, že pokud by přesunuli všechny funkcionality do pluginů, tak by si při další aktualizaci většinu webů uživatelů mohli rozbít. Což při 300 tisících už je celkem dost. Takže vlastně obcházením pravidel prý chránili uživatele.

Theme Review Team nakonec došla trpělivost a šablonu z repozitáře odstranili za porušování pravidel. 300 tisíc uživatelů je tak bez možnosti aktualizace. V případě objevení nějaké bezpečnostní díry by to byl velký problém.

Dánská společnost ThemeIsle, která prodává Zerif Lite, uvedla že její obrat 70 tisíc USD bude vyřazením šablony z repozitáře snížen o 50 %, protože většina zákazníků získala právě zde. Což se bude muset projevit v snížení výdajů. Například už si nebudou moct dovolit sponzorovat akce jako WordCampy anebo Pods.io.

Přeštěte si   Jak si vybrat plugin pro WordPress

Co se týká uživatelů, tak ThemeIsle nemá žádnou možnost jak kontaktovat 300 tisíc uživatelů, kteří jsou teď bez aktualizací. Vydali však plugin Zerif Lite Transition, pomocí kterého se šablona bude dát aktualizovat.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *