You are here: Home » WordPress » WordPress komunitu rozhořčilo velmi rychlé schválení šablony od GoDaddy

WordPress komunitu rozhořčilo velmi rychlé schválení šablony od GoDaddy

Pokud vytvoříte novou šablonu pro WordPress a chcete jí zpřístupnit všem přes repozitář WordPress.org, tak si počkáte než bude důkladně manuálně prověřena. V současné době čeká ve frontě přes 600 šablon a každý den přibývají další.

Někteří tvůrci šablon tvrdí že tento proces může trvat i měsíce (rekordy jsou 6 – 7), což je velice frustrující. Na druhou stranu si díky tomu mohou být uživatele nejrozšířenějšího redakčního systému na světě jistí, že jim bude šablona fungovat a bude bezpečná.

Proto tvůrce šablon velice rozhořčilo, když šablona Primer, od společnosti GoDaddy, tento proces nemusela absolvovat. Za necelý den už byla v repozitáři a připravena ke stažení. Primer je parent theme pro připravovaných 9 child theme šablon, které připravuje GoDaddy, což je největší registrátor domén na světě a zároveň jeden z největších poskytovatelů webhostingových služeb.

Přeštěte si   Wordpress nastavení práv

Podle tiketu #37025 byla šablona schválena přednostně protože se nejednalo o novou šablonu, ale pouze přepracovanou jinou starší šablonu, která dostala nové jméno. Díky tomu se tak celému ověřovacímu procesu pro nové šablony mohla vyhnout.

Samozřejmě šablony si jen tak nemohou měnit jméno. Musí k tomu být důvod a zásah vyšší autority. Takže se komunita tak trochu naštvala a pustila do ověřování šablony na vlastní pěst. Objevila hned několik menších pochybení.

Celá kauza v podstatě není o tom, že někdo dostal privilegium protlačit svou šablonu jiným způsobem rychleji, ale o délce celého schvalovacího procesu nových šablon. Tým který má na starosti schvalování šablon už zavedl některá opatření, díky kterým se jim podařilo zkrátit frontu z více jak 900 šablon na 600. Další změny jsou v plánu.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *