You are here: Home » Nezařazené » Co je nového ve WordPress 4.7

Co je nového ve WordPress 4.7

Včera vyšel WordPress 4.7, který přináší i novou základní šablonu Twenty Seventeen. Dostal přezdívkovou Vaughan podle americké jazzová zpěvačka Sarah “Sassy” Vaughan.

Twenty Seventeen

Nová šablona je trochu nezvykle určena spíše pro moderní webové prezentace než blogy. Tradičně však demonstruje nové možnosti WordPress a ukazuje kam se za poslední rok posunul. Jestli potřebujete osobní anebo firemní prezentaci, tak s Twenty Seventeen určitě uděláte dojem.

Abyste viděli co všechno nová základní šablona dokáže, tak rovnou můžete vyzkoušet ukázkový obsah, který WordPress 4.7 přináší.

Video v záhlaví šablony

Asi nejzajímavější je možnost umístit video do záhlaví WordPress šablony. Tento trend v poslední době vidíme poměrně často. Je však třeba si uvědomit, že videa jsou poměrně náročná na přenosy a Česku prozatím nemá každý neomezený datový tarif. Vlastně jej nemá valná většina.

Přeštěte si   Jak vydělat peníze na blogu

Abyste mohli video do záhlaví umístit, musí tuto možnost podporovat šablona.

Úprava CSS v reálném čase

Zajímavou vychytávkou je možnost upravovat styly (CSS) v reálném čase. Něco jako když zmáčknete ve většině prohlížečích F12. Jednoduše řečeno upravujete CSS a hned vidíte výsledek. Není třeba vše ukládat a zkoušet.

To však není všechno. Takto uložené úpravy vytváří v podstatě nové verze šablony. Takže vlastně nahrazují nutnost zakládat child theme pro drobné úpravy. Značně to zjednodušuje jednoduchou úpravu šablon zvláště začátečníkům, pro které bylo vytvoření a zprovoznění child theme moc náročné.

Změna jazykové mutace pro konkrétní účet

Pokud chcete mít WordPress v jiném jazyce než návštěvníci a redaktoři, tak od 4.7 můžete i bez pluginů. Výhody to má zvláště pokud zákazník vyžaduje několik instalací v různých jazykových mutacích.

Přeštěte si   Tlačítka pro sociální sítě bez javascriptu

Interaktivní vytváření stránek v menu

Při vytváření a editaci menu můžete rovnou vytvářet nové stránky. Přidané stránky budou po uložení změn v menu vytvořeny.

Náhledy PDF

K nahraným PDF souborům vám nově WordPress vytvoří náhledy. Tyto vidíte nejen v administraci, ale lze je použít i přímo na webu.

Další menší úpravy

* Z editoru zmizela tlačítka zarovnání do bloku a podtržený text

* Endpointy pro REST API – posts, comments, terms, users, meta a nastavení (settings).

* Pokud někdo provede změnu v Customizer, zapíše se do databáze jeho ID

* Nové funkce k šablonám – kompletní seznam najdete zde.

Závěr

Vzhledem k změnám v šablonách se mohou objevit nekompatibilnosti. Buďte proto obezřetní a s WordPress 4.7 nespěchejte. Pokud jej chcete nasadit tak vše nejdříve otestuje. Nezapomeňte vytvořit zálohu ať v případě problémů můžete vrátit WordPress do původního stavu.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *