You are here: Home » WordPress » Podpora pro WordPress

Podpora pro WordPress

Spousta lidí se domnívá, že k WordPress automaticky získají nějakou formu zákaznické podpory, která bude jejich problémy řešit. Jenomže WordPress není třeba Windows, kde k produktu nějakou i získáte. WordPress je open source projekt, který v podstatě vytvořila komunita lidí. Na jednu stranu to znamená, že na nic nemáte nárok, na stranu druhou je tu právě ta komunita, která vám může pomoct.

Ne vše je bez podpory

Než se podíváme, kde všude můžete najít pomocnou ruku, tak je třeba brát v potaz, co je zdarma a za co už jste zaplatili. Například pokud jste si koupili šablonu, která nefunguje jak má, tak se můžete jistě obrátit na jejího tvůrce se žádostí o pomoc. Většinou bude vědět v čem je problém a buď váš problém vyřeší anebo vás nasměruje správným směrem.

Obecně u částí WordPress za které platíte (šablona, plugin) je nějaká podpora v předem určeném rozsahu. Když za něco platíte měli byste přihlédnout i na co se podpora vztahuje. Někdy se vztahuje jen na tu zakoupenou část, jindy i na implementaci do WordPress a pozor bývá i časově omezená.

Přeštěte si   Konstanty ve wp-config.php

Celkem důležitou součástí je i webhosting. Ten většinou k WordPress žádnou přímou podporu nenabízí, ovšem vzhledem k tomu, kolik lidí WordPress používá tak tuší v čem by mohl být problém. S trochou slušnosti nad rámec svých pracovních povinností poradí, popřípadě vás navedou, kde hledat pomoc.

Podpora pro samotný WordPress

Pokud jde o samotný WordPress tak jsou dvě místa, kde najdete pomoct. Jedno z nich je české fórum na separatista.net. Vyskytuje se zde dostatek zkušených a ochotných lidí pomoct. Což jsou dvě věci, které prozatím nikde jinde na českém fóru nenajdete.

Oficiální místo, kde požádat o pomoc s WordPress je wordpress.org. Zde je však nutná znalost angličtiny a to včetně pojmů samotného WordPress. Musíte vědět, že Nástěnka se nazývá Dashborad atd. Prostě většina lidí zde jednotlivé částí WordPress zná v angličtině.

Přeštěte si   3 začátečnické chyby, které dělají nováčci u WordPress

Podpora pro šablony a pluginy

Jestliže používáte pluginy a šablony přímo z repozitáře WordPress.org, které jsou zdarma, tak je ideální hledat pomoct právě tam. U každé šablony/pluginu je fórum podpory, které navštěvuje anebo by měl navštěvovat i samotný tvůrce. U šablon jej najdete pod tlačítkem View support forum (v pravém sloupci) a u pluginů v menu pod Support.

Pomoct vám samozřejmě mohou i ostatní uživatelé, kteří fórum svého oblíbeného pluginu navštěvují. Většinou to je však sám autor. Poznáte jej podle toho, že má nad svým avatarem zelený štítek s nápisem Plugin Author respektive Theme Author. Opět je nutné komunikovat v angličtině.

U každé šablony či pluginu většinou najdete i odkaz na osobní stránky tvůrce, zde pak můžete zkusit dohledat kontakt, třeba email. Pak mu můžete napsat. To se hodí zvláště u starších šablon/pluginů.

Přeštěte si   Vyšla aktualizace WordPress 3.9.1

Pozor na placené služby

Občas se vám může stát, že hledáte pomoc a ozve se vám někdo, že pomůže. Než někomu dáte jakékoliv přístupové údaje tak se ujistěte, že se nejedná o někoho, kdo vám vykrade databázi zákazníků anebo si pak za to nenaúčtuje velké peníze. Takovéto případy se běžně stávají, takže pozor na to.

Co se týká placené podpory, tak zde je spousta lidí, kteří se WordPress nějakou formou živí. Tito lidé za peníze dokáží vyřešit i váš problém. Je však potřeba se předem dohodnout na rozsahu prací a finální ceně. Zároveň se zeptejte na jejich osobní stránky a reference, které si budete moct případně ověřit. Jen pro informaci, všechny úpravy a opravy dokáže provést zkušený programátor u sebe. Tedy nepotřebuje k tomu cokoliv dělat u vás s vašimi daty. Nemusíte jej tedy pouštět na webhosting a už vůbec ne dávat mu databázi zákazníků.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *