You are here: Home » Hosting » Jaké jsou alternativy za Total Commander pro nahrávání souborů přes FTP

Jaké jsou alternativy za Total Commander pro nahrávání souborů přes FTP

Total Commander je jedním z nejrozšířenějším programem na práci se soubory. Umí toho opravdu hodně, ale spousta uživatelů po něm sáhne až v momentě, kdy potřebuje nahrát nějaký soubor na server přes FTP. Ačkoliv svou roli plní velice dobře, je dobré znát i alternativy.

FileZilla

Co do počtou uživatelů, tak jedním z konkurentů jistě je FileZilla. Velice jednoduchý a přehledný FTP klient, který v tomto ohledu dokáže Total Commander plně nahradit.

Ovšem nečekejte že bude umět pracovat se soubory jako Total Commander. Zvláště chybí funkce rozbalit archiv (zip/rar). Někteří uživatelé si také stěžují na přibalený adware. Při instalaci si dejte pozor, co odklikáváte. Samotná Filezzila je open source.

Přeštěte si   HostPress alternativa k cPanel a Plesk s rozhraním WordPress

Teď jsem si ještě vzpomněl na kauzu ukradených hesel. Pokud se vám do počítače dostane malware a máte ve FileZilla uložená hesla, tak si je může přečíst. Hesla jsou totiž uložena v čitelné podobě (plain text)

WinSCP

WinSCP je primárně určen pro přenos dat mezi dvěma počítači a umí to opravdu dobře. Podporuje nejen FTP ale i SSH. Ovšem nabízí i rozšířené funkce pro správu souborů jako má Total Commander.

Mezi takové zajímavosti je možnost nahrát soubory a uchovat přitom původní čas poslední úpravy souborů. Rozhodně užitečná je i funkce synchronizace dat mezi složkami. Hodí se i integrovaný textový editor.

WinSCP má i přenosnou verzi, která nevyžaduje instalaci.

Cyberduck

Cyberduck vsází na jednoduchost. Je to FTP klient a nic dalšího. Na druhou stranu má i podporu SSH, která Total Commander chybí. Hodí se i propojení s externím editorem. Pak můžete upravovat soubory přímo na serveru. Cyberduck umí pomocí externího programu pracovat s archivy přímo na serveru.

Přeštěte si   Kdo a jak rozhoduje, který hosting bude na WordPress.org jako doporučený

Jednou ze zajímavostí je logování všech operací, které provedete. Pokud něco přestane fungovat, protože jste si to smazali, tak v logu uvidíte co přesně jste smazali.

Cyberduck tuším nepodporuje Linux.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *