You are here: Home » Hosting » Jaké jsou alternativy za Total Commander pro nahrávání souborů přes FTP

Jaké jsou alternativy za Total Commander pro nahrávání souborů přes FTP

Total Commander je jedním z nejrozšířenějším programem na práci se soubory. Umí toho opravdu hodně, ale spousta uživatelů po něm sáhne až v momentě, kdy potřebuje nahrát nějaký soubor na server přes FTP. Ačkoliv svou roli plní velice dobře, je dobré znát i alternativy.

FileZilla

Co do počtou uživatelů, tak jedním z konkurentů jistě je FileZilla. Velice jednoduchý a přehledný FTP klient, který v tomto ohledu dokáže Total Commander plně nahradit.

Ovšem nečekejte že bude umět pracovat se soubory jako Total Commander. Zvláště chybí funkce rozbalit archiv (zip/rar). Někteří uživatelé si také stěžují na přibalený adware. Při instalaci si dejte pozor, co odklikáváte. Samotná Filezzila je open source.

Přeštěte si   Seznam stavových kódů HTTP

Teď jsem si ještě vzpomněl na kauzu ukradených hesel. Pokud se vám do počítače dostane malware a máte ve FileZilla uložená hesla, tak si je může přečíst. Hesla jsou totiž uložena v čitelné podobě (plain text)

WinSCP

WinSCP je primárně určen pro přenos dat mezi dvěma počítači a umí to opravdu dobře. Podporuje nejen FTP ale i SSH. Ovšem nabízí i rozšířené funkce pro správu souborů jako má Total Commander.

Mezi takové zajímavosti je možnost nahrát soubory a uchovat přitom původní čas poslední úpravy souborů. Rozhodně užitečná je i funkce synchronizace dat mezi složkami. Hodí se i integrovaný textový editor.

WinSCP má i přenosnou verzi, která nevyžaduje instalaci.

Cyberduck

Cyberduck vsází na jednoduchost. Je to FTP klient a nic dalšího. Na druhou stranu má i podporu SSH, která Total Commander chybí. Hodí se i propojení s externím editorem. Pak můžete upravovat soubory přímo na serveru. Cyberduck umí pomocí externího programu pracovat s archivy přímo na serveru.

Přeštěte si   Specializovaný webhosting pro WordPress

Jednou ze zajímavostí je logování všech operací, které provedete. Pokud něco přestane fungovat, protože jste si to smazali, tak v logu uvidíte co přesně jste smazali.

Cyberduck tuším nepodporuje Linux.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *