You are here: Home » Hosting » Má můj web výpadek?

Má můj web výpadek?

Pokud vám nejde web je to velice nepříjemná záležitost. Ovšem pokud se váš web tváří offline klidně může být problém jen u vás. Ukážeme si jak to ověřit pomocí služby Uptrends.

Služba Uptrends.com zjišťuje dostupnost vašeho webu z různých lokalit po celém světě, což je důležité zvláště pokud máte web v angličtině. Až překvapivě často se totiž stává, že poskytovatel hostingu blokuje provoz ze zahraničí náhodou anebo záměrně.

Uptime Check

Na adrese uptrends.com/tools/uptime si můžete ověřit jak je váš web dostupný z 47 měst po celém světě. Zároveň i zjistíte jak rychle se stránka nahraje. Nebuďte překvapeni, že z Tokya to bude o nějakou tu vteřinu delší než z Londýna. Přeci jen pakety musí několikrát procestovat na druhou stranu planety a zpět.

Přeštěte si   Seznam stavových kódů HTTP

Sledovat byste krom dostupnosti měli i velikost přenesených dat (zobrazí se po najetí myši na město, z kterého proběhl test). Ta by měla být u všech stejná. Může se totiž stát, že třeba některé části světa obdrží chybou stránku.

Pokud byste chtěli zlepšit dostupnost vašeho webu ze světa, tak asi nejjednodušším řešením je použít CDN. Například cloudflare.

Traceroute

Pokud vidíte, že se někde něco seklo, tak použijte nástroj trasování na uptrends.com/tools/traceroute

Opět napište doménu anebo adresu konkrétní stránky, vyberte cílové město a klikněte na tlačítko test.

Takovouto cestu musí urazit pakety z Tokya do Prahy.

Proběhne trasování (traceroute), kde se Uptrends pokusí kontaktovat váš server a zaznamená přitom všechny uzly (směrovače). Účelem je zjistit, kde dochází k problémům. Pozor tento test, zvláště ze vzdálenějších lokalit, trvá delší dobu. Získaný výpis pak můžete předat podpoře hostingu, která už bude vědět, kde se stala chyba.

Přeštěte si   Kde vydělat penízky na hosting a doménu

Závěr

S těmito nástroji byste měli zjistit zdali má váš web opravdu výpadek (je nedostupný ze světa) a také kde dochází k problému.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *