You are here: Home » WordPress » Výsledky průzkumu BuddyPress 2016 ukazují, že 54% respondentů přešlo na PHP 7

Výsledky průzkumu BuddyPress 2016 ukazují, že 54% respondentů přešlo na PHP 7

Výsledky velkého průzkumu BuddyPress 2016 byly zveřejněny. V letošním se jej zúčastnilo celkem 302 respondentů z 61 různých zemích, což je 43% nárůst odpovědí od roku 2015.

Mezi pět zemí, které se v průzkumu podílely nejvíce byly Spojené státy (27,15%), Indie (7,62%), Velká Británie (6,95 %), Německo (6,29%) a Kanada (3,64%). Angličtina zůstává nejoblíbenějším jazykem pro weby BuddyPress, 70% druhá za ní s velkým odstupem byla španělština (10,7%), za ní následovala němčina (9,96%).

Průzkum měl také jednu novou otázku – na kterých verzích PHP se nacházejí váš web. Více než 53% respondentů uvedlo, že mají stránky s PHP 7.0+ a 63% používá verzi vyšší než 5.6+. Více jak polovina je vcelku velkým překvapením.

Přeštěte si   Jakou verzi PHP bych měl používat pro WordPress?

Vedoucího vývojáře Paula Gibbse výsledky utvrdily, že bylo správně pro BuddyPress upustit od podpory zastaralé PHP 5.2. Hlavní vývojáři takto učinili před 9 měsíci. Samotný WordPress přitom ještě PHP 5.2 podporuje, kvůli zpětné kompatibilitě.

Výsledky z roku 2016 dále ukazují, že 45% respondentů používá BuddyPress po dobu jednoho roku nebo méně. Nemusí to nutně znamenat, že BuddyPress používají nováčci či nezkušení uživatelé, ale v kontextu, že projekt začal více cílit na pokročilé vývojáře a tvůrce stránek je to zajímavé.

Výsledky průzkumu však nijak neovlivní směřování projektu. I nadále se vývojářský tým aplikace BuddyPress soustředí na tvůrce stránek a vývojáře. S vysokým podílem uživatelů, kteří se považují za začátečníky, však bude muset projekt najít způsob, jak je více zapojit a rozvíjet jejich znalosti BuddyPress.

Přeštěte si   Adoptujte si WordPress plugin v akci Adopt-me

30. dubna 2017 bude 8. výročí prvního stabilního relase BuddyPress. Pro tento rok se plánuje verze 3.0. Můžeme se těšit na nový set šablon a vylepšení BP REST API. Slíbeny jsou i další nové funkce, které budou přidány na základě průzkumů.

„Primárním zaměřením aplikace BuddyPress v nové verzi 3.0 a dalších, by mělo být zlepšení správy členů a komunikace mezi nimi ve vašem WordPressu,“ řekl John James Jacoby, jeden z hlavních vývojářů. „Novější verze PHP nám nemusí nutně pomoci s těmito věcmi přímo, ale určitě zlepší výkon běžícího BuddyPress. Na PHP 7.0 anebo 7.1 jsou zlepšení výkonu impozantní. Nám to stačí k tomu, abychom mohli agresivně zvednou naše minimální požadované a doporučené verze PHP. Uživatelé budou spokojeni a jejich web bezpečný.“

 

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *