You are here: Home » WordPress » Výsledky průzkumu BuddyPress 2016 ukazují, že 54% respondentů přešlo na PHP 7

Výsledky průzkumu BuddyPress 2016 ukazují, že 54% respondentů přešlo na PHP 7

Výsledky velkého průzkumu BuddyPress 2016 byly zveřejněny. V letošním se jej zúčastnilo celkem 302 respondentů z 61 různých zemích, což je 43% nárůst odpovědí od roku 2015.

Mezi pět zemí, které se v průzkumu podílely nejvíce byly Spojené státy (27,15%), Indie (7,62%), Velká Británie (6,95 %), Německo (6,29%) a Kanada (3,64%). Angličtina zůstává nejoblíbenějším jazykem pro weby BuddyPress, 70% druhá za ní s velkým odstupem byla španělština (10,7%), za ní následovala němčina (9,96%).

Průzkum měl také jednu novou otázku – na kterých verzích PHP se nacházejí váš web. Více než 53% respondentů uvedlo, že mají stránky s PHP 7.0+ a 63% používá verzi vyšší než 5.6+. Více jak polovina je vcelku velkým překvapením.

Přeštěte si   WordPress komunita a pravidelné srazy

Vedoucího vývojáře Paula Gibbse výsledky utvrdily, že bylo správně pro BuddyPress upustit od podpory zastaralé PHP 5.2. Hlavní vývojáři takto učinili před 9 měsíci. Samotný WordPress přitom ještě PHP 5.2 podporuje, kvůli zpětné kompatibilitě.

Výsledky z roku 2016 dále ukazují, že 45% respondentů používá BuddyPress po dobu jednoho roku nebo méně. Nemusí to nutně znamenat, že BuddyPress používají nováčci či nezkušení uživatelé, ale v kontextu, že projekt začal více cílit na pokročilé vývojáře a tvůrce stránek je to zajímavé.

Výsledky průzkumu však nijak neovlivní směřování projektu. I nadále se vývojářský tým aplikace BuddyPress soustředí na tvůrce stránek a vývojáře. S vysokým podílem uživatelů, kteří se považují za začátečníky, však bude muset projekt najít způsob, jak je více zapojit a rozvíjet jejich znalosti BuddyPress.

Přeštěte si   Jak vyřešit chybu - Fatal error: Allowed memory size of ...

30. dubna 2017 bude 8. výročí prvního stabilního relase BuddyPress. Pro tento rok se plánuje verze 3.0. Můžeme se těšit na nový set šablon a vylepšení BP REST API. Slíbeny jsou i další nové funkce, které budou přidány na základě průzkumů.

„Primárním zaměřením aplikace BuddyPress v nové verzi 3.0 a dalších, by mělo být zlepšení správy členů a komunikace mezi nimi ve vašem WordPressu,“ řekl John James Jacoby, jeden z hlavních vývojářů. „Novější verze PHP nám nemusí nutně pomoci s těmito věcmi přímo, ale určitě zlepší výkon běžícího BuddyPress. Na PHP 7.0 anebo 7.1 jsou zlepšení výkonu impozantní. Nám to stačí k tomu, abychom mohli agresivně zvednou naše minimální požadované a doporučené verze PHP. Uživatelé budou spokojeni a jejich web bezpečný.“

 

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *