You are here: Home » Hosting » Kde vydělat penízky na hosting a doménu

Kde vydělat penízky na hosting a doménu

Rozjet web dnes není žádný problém. Díky lákavým akcím si v zápalu chvilkové inspirace pořídíte webhosting za 180 Kč a doménu dostanete jako dárek zdarma. Nahodíte WordPress a necháváte inspiraci volná křídla.  Jenomže za jedenáct měsíců už je třeba zaplatit za prodloužení plnou cenu 360 Kč a k tomu za doménu doména dalších 150 Kč. Říkáte si jestli to za těch 510 Kč vlastně stojí. Jestli by to nebylo lepší nechat expirovat a na občasnou inspiraci se vykašlat. Tak vážení to rozhodně nebylo!

Máte 11 měsíců funkční web a pokud se inspirace snažila, tak i s nějakým obsahem. Řekněme alespoň 20 příspěvků a nejsou všechno o tom jak jste se vám ráno nechtělo vstávat. Sice i takový web si na sebe může vydělat, ale tam je otázkou zdali byste českému internetu neudělali laskavost a prostě to nechali expirovat.

Přeštěte si   Jak otestovat web před nasměrováním domény

Fajn je samozřejmě i nějaká návštěvnost. Pokud si k vám chodí lidé číst pravidelně nové články a navíc je propagujete přes sociální sítě, tak je to ideální záležitost. Ovšem počítá se i návštěvnost z vyhledávačů. Takže základem je nějak návštěvnost měřit. Ideálně Google Analytics, tomu důvěřují všichni.

Pokud tedy máte alespoň troch navštěvovaný web s dobrým obsahem, kde předpokládáte že i nadále budou chodit lidé, tak je to zpeněžitelné. V řeči těch co točí velký prachy – monetizovatelné.

Jenomže vy točit velký prachy nebudete. Zapomeňte tedy na nějaký AdSense, affliate a další věci co těm správným lidem dokáží vydělávat. Potřebujte jen těch 510 Kč a ideálně jednorázově. Vašim úkolem je sehnat jednoho až dva lidi, co vám dají peníze a uslyšíte o nich třeba až za půl roku.

Jednorázově můžete nabídnout celkem tři artikly. Prvním je bannerová anebo textová reklama. Je lepší preferovat jednu či dvě výrazné plochy než spousty menších. Dejte je tak aby byly vidět ale zároveň nezasahovaly do textů. To si mohou dovolit jen ti co točí velký prachy. Třeba nahoru pod název webu, dole pod článek anebo do sloupce.

Přeštěte si   Sdílený webhosting anebo virtuální server

Druhým artiklem jsou reklamní články. Buď vám je někdo dodá, zveřejníte je a tím to končí. Spíše se ale setkáte s tím, že si je budete muset svým jménem sami napsat. Ideální tedy bude aby byly k tématu co znáte. Fajn jsou recenze. Je s nimi sice dřina, protože službu/produkt musíte vyzkoušet, ale zase se za ně dobře platí.

Třetí artikl jsou odkazy, či krátká textová inzerce. Tohle chtějí lidi kvůli vyhledávačům. Cena se neodvíjí podle návštěvnosti ale prapodivných metrik jejichž zkratku většinou ani zadavatelé přesně neznají.

Na tyto tři artikly si budete muset najít kupce sami. Začněte tím že si projdete poptávky na diskuzních fórech webtrh.cz a webdeal.cz. Potenciální zájemce bude zajímat návštěvnost, cena, zaměření webu a nějaké obecné informace. Nebuďte skromní ale zase se moc nerozepisujete. Ti lidi denně přečíst desítky nabídek, co jim přijdou. S cenou to nepřehánějte. Chcete 510 Kč za rok na pokrytí nákladů. Když napíšete že chcete 250 Kč za 6 měsíců, tak většině nebude vadit nízká návštěvnost. Mávnou rukou a prostě to zkusí.

Přeštěte si   Jak je to s webhostingem pro WordPress

Kupce můžete hledat i měsíc, záleží co nabízíte za obor. 510 Kč ale takto seženete, to se nebojte. Důležité je prodat reklamu na co nejdelší dobu. Nemáte to jako podnikání v kterém chcete točit ty velký prachy. Chcete jednorázově získat peníze na webhosting a doménu.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *