You are here: Home » WordPress » WordPres 4.8

WordPres 4.8

Jak jste si jistě všimli od včerejška (4.6.2017) se vám v administraci objevilo upozornění, že si můžete WordPress aktualizovat na nejnovější verzi 4.8. Dostala kódové označení „Evans“ podle jazzového pianisty a skladatele Williama Johna “Billa” Evanse.  Ta opravuje celkem 225 chyb a přináší 109 vylepšení. Většina z nich je spíše pro vývojáře, takže si probereme spíše to co můžete vidět.

Nové widgety

WordPres 4.8 přináší celkem 4 nové widgety, které si můžete umístit do sidebarů.

Image Widget

Většina z nás, kteří používají WordPress delší dobu neměla problém přidávat přes textový widget obrázky do sidebarů, ovšem WordPress je určen i pro ty, co neovládají HTML. Právě pro ně jsou nové widgety včetně toho pro obrázky. Prostě si vyberete obrázek a on se bude zobrazovat.

Video Widget

Videa jsou na moderních webech velice oblíbená. Pokud potřebujte představit vaši společnost anebo práci, prostě tak můžete udělat v krátkém videu. Můžete tak udělat dobrý dojem kvalitně natočenou a připravenou videoprezentací. WordPress má v základu vlastní přehrávač, takže se nemusíte spoléhat na externí službu jako je YouTube. Na druhou stranu YouTube přináší velké množství výhod jako je třeba CDN, editovatelné titluky v různých jazycích a snadnější sdílení.

Přeštěte si   DoS na WordPress pomocí dlouhých hesel

Audio Widget

Ačkoliv je tento widget určen pro audioblogy, věřím že je spíše ocení tvůrci hudby. Oblíbená písnička anebo krátká ukázka poslední tvorby dokáže vždy nadchnout i potěšit. Jen pozor na přenesená data 😉

Rich Text Widget

Formátování textu pro nás kdo nemají problém s HTML nebyla překážka, ovšem běžný uživatel s tím měl často problém. Centrování textu, barva a formátování písma vám s tímto widgetem už nebudou dělat problém.

Lepší úprava odkazů

A teď se přiznejte kdo z vás si občas nezanadával, když jste editovali odkazy. Vytvoříte odkaz a pokračujete ve psaní, když tu náhle zjistíte, že se ten odkaz rozšiřuje i na další text anebo naopak se nepřidává text, když jste na jeho začátku. Tomuhle by mělo být po aktualizaci WordPress 4.8 konec. Lepší editace a zpracování odkazů editorem vám přinese více klidu na psaní.

Přeštěte si   WordPress komunita a pravidelné srazy

Informace o eventech a srazech

WordPress má ze všech redakčních systémů největší komunitu a nejsou to jen nějací „ajťáci“ s kterými si můžete povídat jen o programování. Na pravidelných srazech potkáte lidi jako jste vy, jen se spoustou zkušeností, které vám ochotně předají. Věděli jste že Česko se může pyšnit každoročním pořádání mezinárodních akcí pro WordPress komunitu s názvem WordCamp? Koná se každý rok v Praze a účasní se jej stovky WordPressáků a WordPressařek. Aby vám už žádný další neutekl, tak po aktualizaci WordPress 4.8, se o něm dozvíte na Nástěnce. Mimochodem všechny aktuální i menší akce najdete na webu naswp.cz.

Konec podpory starších verzí Internet Explorer

Tohle je poměrně důležitá informace. S verzi WordPress 4.8, také přichází ukončení podpory pro internetové prohlížeče Internet Explorer 8, 9 a 10. To neznamená, že vám web na WP pro tyto uživatele přestane fungovat. Pouze už se nadále nebude při testování na něj brát ohledy. Teoreticky mohou problémy nastat hlavně u editoru TinyMCE. Pro návštěvníky bude důležitá spíše podpora šablony.

Přeštěte si   Emaily od CSIRT o neaktuální verzi WordPress

Další změny

  • konec podpory pro vkládání souborů WMV a WMA
  • menší vylepšení widgetu mrak štítků
  • aktualizace komponenty TinyMCE na 4.6.2
  • aktualizace komponenty Twemoji na 2.3.0
  • aktualizace komponenty zxcvbn na 4.4.1

Závěr

Na tvorbě WordPress 4.8 se podílelo celkem 346 lidí. Všechny případné nalezené chyby naleznete na fóru WordPress.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *