You are here: Home » WordPress » WordPres 4.8

WordPres 4.8

Jak jste si jistě všimli od včerejška (4.6.2017) se vám v administraci objevilo upozornění, že si můžete WordPress aktualizovat na nejnovější verzi 4.8. Dostala kódové označení „Evans“ podle jazzového pianisty a skladatele Williama Johna “Billa” Evanse.  Ta opravuje celkem 225 chyb a přináší 109 vylepšení. Většina z nich je spíše pro vývojáře, takže si probereme spíše to co můžete vidět.

Nové widgety

WordPres 4.8 přináší celkem 4 nové widgety, které si můžete umístit do sidebarů.

Image Widget

Většina z nás, kteří používají WordPress delší dobu neměla problém přidávat přes textový widget obrázky do sidebarů, ovšem WordPress je určen i pro ty, co neovládají HTML. Právě pro ně jsou nové widgety včetně toho pro obrázky. Prostě si vyberete obrázek a on se bude zobrazovat.

Video Widget

Videa jsou na moderních webech velice oblíbená. Pokud potřebujte představit vaši společnost anebo práci, prostě tak můžete udělat v krátkém videu. Můžete tak udělat dobrý dojem kvalitně natočenou a připravenou videoprezentací. WordPress má v základu vlastní přehrávač, takže se nemusíte spoléhat na externí službu jako je YouTube. Na druhou stranu YouTube přináší velké množství výhod jako je třeba CDN, editovatelné titluky v různých jazycích a snadnější sdílení.

Přeštěte si   Konstanty ve wp-config.php

Audio Widget

Ačkoliv je tento widget určen pro audioblogy, věřím že je spíše ocení tvůrci hudby. Oblíbená písnička anebo krátká ukázka poslední tvorby dokáže vždy nadchnout i potěšit. Jen pozor na přenesená data 😉

Rich Text Widget

Formátování textu pro nás kdo nemají problém s HTML nebyla překážka, ovšem běžný uživatel s tím měl často problém. Centrování textu, barva a formátování písma vám s tímto widgetem už nebudou dělat problém.

Lepší úprava odkazů

A teď se přiznejte kdo z vás si občas nezanadával, když jste editovali odkazy. Vytvoříte odkaz a pokračujete ve psaní, když tu náhle zjistíte, že se ten odkaz rozšiřuje i na další text anebo naopak se nepřidává text, když jste na jeho začátku. Tomuhle by mělo být po aktualizaci WordPress 4.8 konec. Lepší editace a zpracování odkazů editorem vám přinese více klidu na psaní.

Přeštěte si   Co potřebujete vědět o WordPress 4.2

Informace o eventech a srazech

WordPress má ze všech redakčních systémů největší komunitu a nejsou to jen nějací „ajťáci“ s kterými si můžete povídat jen o programování. Na pravidelných srazech potkáte lidi jako jste vy, jen se spoustou zkušeností, které vám ochotně předají. Věděli jste že Česko se může pyšnit každoročním pořádání mezinárodních akcí pro WordPress komunitu s názvem WordCamp? Koná se každý rok v Praze a účasní se jej stovky WordPressáků a WordPressařek. Aby vám už žádný další neutekl, tak po aktualizaci WordPress 4.8, se o něm dozvíte na Nástěnce. Mimochodem všechny aktuální i menší akce najdete na webu naswp.cz.

Konec podpory starších verzí Internet Explorer

Tohle je poměrně důležitá informace. S verzi WordPress 4.8, také přichází ukončení podpory pro internetové prohlížeče Internet Explorer 8, 9 a 10. To neznamená, že vám web na WP pro tyto uživatele přestane fungovat. Pouze už se nadále nebude při testování na něj brát ohledy. Teoreticky mohou problémy nastat hlavně u editoru TinyMCE. Pro návštěvníky bude důležitá spíše podpora šablony.

Přeštěte si   Nebezpečí testování nových šablon a doplňků na ostré verzi WordPress

Další změny

  • konec podpory pro vkládání souborů WMV a WMA
  • menší vylepšení widgetu mrak štítků
  • aktualizace komponenty TinyMCE na 4.6.2
  • aktualizace komponenty Twemoji na 2.3.0
  • aktualizace komponenty zxcvbn na 4.4.1

Závěr

Na tvorbě WordPress 4.8 se podílelo celkem 346 lidí. Všechny případné nalezené chyby naleznete na fóru WordPress.

Share Button

Programuju v PHP už několik let spíše pro zábavu. Baví mě WordPress, protože tak lenivým lidem jako jsem já ušetří spoustu času. A rád sbírám reklamní flash disky. Tento blog používám pro utřídění myšlenek.

http://n-host.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *